Syberia - na Drodze Umarłych

10 lutego 2019

źródło: http://tomaszgrzywaczewski.pl/o-mnie/
źródło: http://tomaszgrzywaczewski.pl/o-mnie/

Syberia - na Drodze Umarłych

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Tomasz Grzywaczewski, autor reportażu "Życie i śmierć na Drodze Umarłych" postanowił odbyć niezwykłą podróży w poszukiwaniu syberyjskiej Drogi Umarłych. Transpolarna Magistrala Kolejowa nazywana Martwą Drogą miała być wielkim dziełem Stalina, ale nigdy jej nie dokończono. Siedemset kilometrów torów zostało okupionych cierpieniem i niewolniczą pracą dziesiątków tysięcy łagierników.

Miłce Malzahn opowiada o surowym realiach syberyjskich, o niezwykłym pięknie tych terenów i wyzwaniach, które taka wyprawa stawia przez podróżnikiem.

Gość „Ucha na świat” jest  dziennikarzem pisarzem, specjalistą od post-sowieckich państw nieuznawanych, redaktorem naczelnym magazynu Koncept i najmłodszym w Polsce członkiem prestiżowego amerykańskiego The Explorers Club.

To także autor książki "Przez dziki Wschód” nagrodzonej nagrodą Magellana dla najlepszego reportażu podróżniczego 2012 r. oraz „Życie i śmierć na Drodze Umarłych”.


Prowadzący:

Olga Gordiejew
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Ucho na świat - Nepal

O podróży do Nepalu opowiada Wojciech Moskwa - fotograf.Nanga Parbat - dziewiąty szczyt świata

O wyprawie na Nanga Parbat z fotografem i podróżnikiem Michałem Obryckim rozmawia Olga Gordiejew.Islandia - kraj szczęśliwych ludzi

Liczba mieszkańców tego wyspiarskiego państwa wynosi niespełna 340 tys., a 60 proc. terytorium kraju nie jest zamieszkałe. Niemniej według sondaży Islandczycy są jednymi z najbardziej szczęśliwych ludzi na Ziemi.Uzbekistan otwiera się na turystów

W Uchu na świat dziś Uzbekistan - kolejny kraj w Azji Środkowej po Kazachstanie i Kirgistanie, który otwiera się na turystów.Góry Atlas - Maroko

Maroko leży w północno-zachodniej części Afryki i spokojnie czeka wręcz na turystów, którzy w pełni docenią klimat, egzotykę, łatwość podróżowania i trudności poruszania się w obcej kulturze. Maroko to niezwykłe barwy i zapachy rodem z bajki, rajskie widoki, ale też wymagające góry.Projekt "Africa-point"

W Uchu na świat dziś autor projektu "Africa-point" Dominik Skurzak i "Afryka naprawdę".
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok