Olej jak z raju i pływanie na wakeboardzie

5 lipca 2019

źródło: Wakepark Wasilków
źródło: Wakepark Wasilków

Park wakeboardingowy nad zalewem w Wasilkowie odwiedziła Dominika Dębska

Jak produkuje się olej lniany - podgląda Dominika Dębska

O olejach używanych w kosmetyce z Kamilą Zubrycką rozmawia Dominika Dębska

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W piątek (05.07) w poszukiwaniu wakacyjnych smaków zabraliśmy słuchaczy kilka kilometrów od Białegostoku - do Wasilkowa. 

Mieści się tam mała faktura, ale produkty, które w niej powstają trafiają na stoły smakoszy w całej Polsce. W "Olejowym raju" powstaje 10 rodzajów oleju - wszystkie wyróżnia to, że są tłoczone na zimno, ze starannie wyselekcjonowanych ziaren i pestek najlepszej jakości. 

Flagowym produktem jest olej lniany, coraz większą popularnością cieszy się także olej z czarnuszki. Dlaczego warto po nie sięgać w swojej kuchni? Do czego je dodawać? O tym naszej reporterce Dominice Dębskiej opowiada właścicielka Olejowego Raju, Kamila Zubrycka. 

Olej lniany możemy wykorzystać do zrobienia domowego majonezu, który możemy wykorzystać do zrobienia np. w "Szuby w nieco innej odsłonie"

W drodze do "Olejowego raju" zajrzeliśmy także do wasilkowskiego "Wakeparku", gdzie można spróbować jazdy na wakeboardzie. Nad zalewem w Wasilkowie są obecnie dwa tory do pływania na takiej desce, ale także wiele innych atrakcji. Opowiada o nich właścicielka Olga Maliszewska. 


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl


Uhowo - wieś w sercu Narwiańskiego Parku Narodowego

Odwiedzamy Uhowo - największą miejscowość w gminie Łapy.Okolice Puszczy Białowieskiej i wypiek tradycyjnego chleba

Tym razem z naszym letnim cyklu "Wakacje ze smakiem" przeniesiemy się w okolice Puszczy Białowieskiej.Kiedy mówimy o Grajewie, myślimy o mleku. A znajdziemy tu też... Pigwoniadę

W audycji odkrywamy nowe smaki. Jeden z nich udało się znaleźć w Grajewie. To... Pigwoniada.Smak podlaskiego miodu i magia Puszczy Knyszyńskiej

Podlaskie to też region z bogatymi tradycjami pszczelarskimi.W Supraślu trzeba koniecznie zjeść kiszkę i babkę ziemniaczaną, a także odwiedzić monaster

W czasie naszej akcji "Wakacje ze smakiem" we wtorek (9.07) odwiedzamy Supraśl.Smaki dalekiej północy - Suwalszczyzna piękna, tłusta i słodka

W poszukiwaniu wakacyjnych smaków skierowaliśmy się na daleką północ regionu - do Suwalskiego Parku Krajobrazowego i jego okolic.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok