Radio Białystok | Wiadomości | Region: Protest związkowców przeciwko wydatkom NFZ-u

Region: Protest związkowców przeciwko wydatkom NFZ-u

29.07.2013, 19:14, akt. 19:14

Budynek NFZ w Białymstoku, foto: Monika Kalicka
Budynek NFZ w Białymstoku, foto: Monika Kalicka

Protestują przeciwko planowanym wydatkom Narodowego Funduszu Zdrowia na leczenie podlaskich pacjentów w 2014 roku. Nie będzie jednak pikiet ani innej czynnej akcji protestacyjnej. Bo te nie pomagają.

Jak mówi przewodniczący Podlaskiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia Eugeniusz Muszyc, związkowcy inaczej chcą zmusić podlaskich posłów do działań, m.in. głośno o tym mówiąc. A chodzi o zapewnienie wyższej kwoty pieniędzy dla podlaskiej służby zdrowia.

W przesłanym mediom stanowisku związku Eugeniusz Muszyc zwraca uwagę, że Podlaskie jest na 3. miejscu od końca, jeśli chodzi o planowane wydatki NFZ-u. Centrala Funduszu chce w 2014 roku przeznaczyć na leczenie podlaskich pacjentów prawie 2 miliardy złotych. Tyle samo, co w tym roku.

Rzecznik Podlaskiego Oddziału NFZ Adam Dębski przypomina, że wysokość budżetów oddziałów wojewódzkich wynika z algorytmu podziału składki zdrowotnej pomiędzy województwa. Według planów NFZ-u w przyszłym roku podział pieniędzy na leczenie będzie podobny do tegorocznego. Tak jak w poprzednich latach blisko połowa pieniędzy z budżetu trafi do szpitali. Po 233 miliony złotych zostaną wydane na podstawową opiekę zdrowotną i refundację cen leków. (rr/zmj)

Zobacz też:
Region: Niespełna 2 mld zł na leczenie w 2014
Kraj: Spadają składki na NFZ

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok