Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Film o kulinarnym blogowaniu

Białystok: Film o kulinarnym blogowaniu

1.08.2013, 08:12, akt. 08:12

Pokaz filmu "Cookstok", Białystok 31.07.2013, fot. Dominika Dębska
Pokaz filmu "Cookstok", Białystok 31.07.2013, fot. Dominika Dębska

Film o kulinarnych blogerach "Cookstok" - relacja Dominiki Dębskiej.

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Podlaskie już od dawna słynie ze zdrowej żywności - od niedawna - także ze zdolnych blogerów kulinarnych. I właśnie o nich opowiada kilkunastominutowy film "Cookstok".

Coraz więcej osób zakłada blogi kulinarne, coraz więcej osób szuka inspiracji nie w książkach kucharskich, a właśnie w internecie - tłumaczy autor filmu, Wojciech Oksztol. W Białymstoku powstaje wiele popularnych w Polsce blogów kulinarnych, chciałem pokazać, kto za nimi stoi - dodaje autor.

Jak się okazuje, nie trzeba mieć gastronomicznego wykształcenia, by pysznie gotować. Jak przekonują bohaterowie filmu, wystarczy chęć do eksperymentowania i szukania dobrych smaków. Tak może zrodzić się prawdziwa kulinarna pasja.

Białostoccy blogerzy często inspiracji szukają w kuchni regionalnej, nie tylko w restauracyjnych menu, ale też w historii regionu, pytają np. swoich bliskich. Skąd właśnie w Białymstoku tak wielu autorów popularnych blogów? Mamy dobrą kuchnię, nasze mamy i babcie gotowały dobre tradycyjne potrawy, mieliśmy szansę posmakować tego w domu, dlatego nie musimy się tego uczyć od początku - przekonuje współautorka bloga "Crust and Dust" Magdalena Gendźwiłł.

W blogowaniu najtrudniej o systematyczne zamieszczanie przepisów - to już cała logistyka: najpierw trzeba potrawę przygotować, wystudzić - bo gorące dania źle się fotografuje, zrobić zdjęcie w dobrym świetle, później wrzucić to wszystko na stronę - na gotowanie nie pozostaje tak wiele czasu - tłumaczy autor bloga "Twardy szparag", Walentyn Pankiewicz.

Już wkrótce film o kulisach gotowania "Cookstok" będzie można obejrzeć w internecie. Tymczasem jego fragmenty są dostępne na stronie kulinarneportrety.pl.(dd/dd)

Zobacz też:
Spotkanie miłośników mediów społecznościowych
Nowy lokalny portal
Jednodniowa restauracjaStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński

Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok