Radio Białystok | Wiadomości | Mońki: "Szpital bez bólu"

Mońki: "Szpital bez bólu"

12.12.2013, 11:16, akt. 11:16

Foto: K. J. Siemieniuk
Foto: K. J. Siemieniuk

Szpital w Mońkach, jako pierwszy w województwie podlaskim, otrzymał certyfikat "Szpital bez bólu". Do tej pory dostawały go tylko pojedyncze oddziały szpitalne w regionie.

Certyfikat nadaje Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Jest on potwierdzeniem wprowadzenia najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego.

Władze szpitala chcą utworzyć Regionalne Centrum Leczenia Bólu. Jednostki tego typu nie ma w całym kraju. Dyrekcja stara się o unijne dofinansowanie. Projekt został złożony w ramach naboru na listę rezerwową Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych w ramach RPO na lata 2007-2013 i został na tę listę wpisany. Nie oznacza to jednak, że inwestycja zostanie dofinansowana przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Szanse na to będą miały wyłącznie inwestycje strategiczne dla całego województwa.

Starosta moniecki natomiast wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielił pozwolenia na rozbudowę istniejącego budynku szpitala w Mońkach o budynek Regionalnego Centrum Leczenia Bólu. (rr/kjs)

Zobacz też:
Mońki: Poród bez bólu

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok