Radio Białystok | Wiadomości | Region: Przedsiębiorczość dla najmłodszych

Region: Przedsiębiorczość dla najmłodszych

10.02.2014, 05:19, akt. 05:19

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

To będzie okazja, żeby za darmo nauczyć się podstaw ekonomii i pracy w grupie. Na Uniwersytecie w Białymstoku będą prowadzone zajęcia z przedsiębiorczości dla dzieci i młodzieży.

W poniedziałek (10.02) rozpoczęła się rekrutacja. Jest 180 miejsc dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych i wszystkich klas gimnazjalnych z województwa podlaskiego. Dla uczniów podstawówek jest 120 miejsc na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym, a dla młodzieży z gimnazjum 60 miejsc na Akademii Młodego Gimnazjalisty. Wszystkie grupy będą miały po 6 zajęć w semestrze letnim.

Spotkania będą dotyczyć m.in. zarządzania nieruchomościami, kształtowania wizerunku firmy czy marketingu internetowego. Każde poprzedzi krótki wstęp, po którym dzieci będą pracować w kilkunastoosobowych grupach. Dr Ewa Tokajuk z Wydziału Ekonomii mówi, że wszystkie zajęcia będą prowadzone jako warsztaty, bo studenci w takim wieku zadają mnóstwo pytań.

Bezpłatne zajęcia ekonomiczne dla dzieci i młodzieży to wspólna inicjatywa Uniwersytetu w Białymstoku i Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Zajęcia odbywają się pod patronatem Narodowego Banku Polskiego. Zapisywać się można przez formularze internetowe dostępne na stronach uniwersytet-dzieciecy.pl i gimversity.pl do 23. lutego. (wsz/mk)

Zobacz też:
Białystok: Uniwersytet Zdrowego Przedszkolaka


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok