Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Lawina wniosków o odroczenie nauki

Białystok: Lawina wniosków o odroczenie nauki

25.02.2014, 07:23, akt. 07:23

Fot. K. Cichoń
Fot. K. Cichoń

Rodzice sześciolatków nie zamierzają bezrefleksyjnie posyłać swoich pociech do szkół. Białostockie poradnie psychologiczno-pedagogiczne przyjmują niespotykaną liczbę wniosków o wydanie opinii dotyczącej diagnozy szkolnej.

W ten sposób rodzice starają się o kolejny rok odroczyć obowiązek szkolny swoich pociech, choć w większości przypadków po opiniach z przedszkola nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia nauki w szkole - mówi dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Białymstoku Jarosław Czeropski.

Rodzice przyznają, że w ten sposób chcą przedłużyć dzieciństwo maluchom. Obawiają się też nadmiaru obowiązków i zwracają uwagę na niedojrzałość emocjonalną dzieci - dlatego zdają się na opinie psychologów w tej sprawie.

Tymczasem szef departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim w Białymstoku, Wojciech Janowicz zapewnia, że większość z tych obaw rozwiewa się kiedy dzieci zaczynają naukę w szkole. Jak mówi - dzieci, których rodzice już teraz zdecydowali się na posłanie ich do pierwszych klas zostają laureatami olimpiad, nie ma tez niepokojących doniesień, by odstawały od pozostałych uczniów.

W Białymstoku trwają dni otwarte w miejskich szkołach. To dobra okazja, by sprawdzić w jakich warunkach będą się uczyły sześciolatki. Zgodnie z ustawą klasy nie powinny liczyć więcej niż 25 osób, a do szkoły we wrześniu powinny pójść wszystkie dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku.(rm/dd)

Zobacz też:
Obowiązek szkolny dla 6-latków
Sześciolatki w podlaskich szkołach
Pół miliona przeciwko reformie oświaty

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok