Radio Białystok | Wiadomości | Region: Książka "Podziel się Polską"

Region: Książka "Podziel się Polską"

30.03.2014, 12:16, akt. 12:16

Anna Zieniewicz, fot. Starostwo Powiatowe w Białymstoku
Anna Zieniewicz, fot. Starostwo Powiatowe w Białymstoku

Książka współtworzona przez wychowanków Domu Dziecka w Krasnem k. Zabłudowa trafi do placówek opiekuńczo-wychowawczych na Ukrainie i Litwie.

Publikacja nosi tytuł "Podziel się Polską" i ma promować nasz kraj wśród Polaków i dzieci z domów dziecka za granicą. Pomysł wydania książki zrodził się w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Pracowali nad nią wychowankowie 6 domów dziecka noszących imię Janusza Korczaka. Jak mówi dyrektor Domu Dziecka w Krasnem Anna Zieniewicz, w książce znalazły się opisy i zdjęcia tego, co w poszczególnych regionach kraju najciekawsze. Dzieci dostały aparaty fotograficzne i mogły dokumentować to, co chciały zaprezentować, dorośli w to nie ingerowali - dodaje. W książeczce zobaczyć można m.in. osiołka Frania, konika Jaka - wylicza dyrektor i dodaje, że to ulubione zwierzęta jej podopiecznych.


Książka "Podziel się Polską" napisana jest w 3 językach: ukraińskim, angielskim i hebrajskim. Już trafiła do Izraela. Dyrektor Zieniewicz chce teraz obdarować nią polskie dzieci na Wschodzie, bo tam - dzieci o wszystko, co polskie muszą "walczyć". Tłumaczy też, że tamtejsze placówki są przepełnione i dzieci żyją w dużo gorszych warunkach niż w Polsce. Mają natomiast ogromny talent i potencjał.

Więcej o akcji tutaj. (eb/mk)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok