Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Finał konkursu "Mój pomysł, Mój biznes"

Białystok: Finał konkursu "Mój pomysł, Mój biznes"

12.06.2014, 13:01, akt. 13:01

Laureaci konkursu "Mój pomysł, Mój biznes", fot. T. Trochimczuk
Laureaci konkursu "Mój pomysł, Mój biznes", fot. T. Trochimczuk

Finał konkursu "Mój pomysł, mój biznes" - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wirtualna rzeczywistość w walce z fobiami - to projekt studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej, który zwyciężył w regionalnym konkursie "Mój pomysł, Mój biznes."

Trójka twórców otrzyma 50 tysięcy złotych na rozkręcenie firmy. Jeżeli im się uda, za kilka miesięcy na światowym rynku pojawi się Phobos - system, który będzie wspierał terapeutów w leczeniu pacjentów z różnymi fobiami. Jak mówi jeden z projektantów Marek Antoniuk - terapeuci są zainteresowani takim produktem, tym bardziej, ze nie ma on swojego odpowiednika na rynku. Przyznaje jednak, że do pełnego uruchomienia produkcji potrzeba kilkaset tysięcy złotych.

Poza główną nagrodą, Phobos otrzymał dwie nagrody specjalne - w tym dodatkowe finansowanie przez białostocką spółkę z branży samochodowej.

Tegoroczna - czwarta edycja konkursu była rekordowa. Do udziału zgłoszono 132 biznesplany - wyróżniono 10. To pokazuje coraz większą kreatywność młodych ludzi i to, że każdy z wyróżnionych projektów starał się zagospodarowywać jakąś niszę- zauważa profesor Joanna Ejdys z Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej, która była współorganizatorem konkursu.

Pozostałe wyróżnione projekty dotyczyły między innymi sklepów internetowych z odzieżą stylizowaną na lokalne rękodzieło ludowe czy zarządzania wynajmem. W sumie we wszystkich edycjach zgłoszono ponad 400 biznesplanów. Szacuje się, że pomogło to w utworzeniu kilkudziesięciu nowych firm.(rm/js)

Zobacz też:
Białystok: 18. spotkanie Geek Girls CarrotsStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok