Radio Białystok | Wiadomości | Region: Starosta powiatu białostockiego chce poprawić sytuację szpitala w Łapach

Region: Starosta powiatu białostockiego chce poprawić sytuację szpitala w Łapach

15.12.2014, 07:18, akt. 07:18

Fot. Starostwo Powiatowe w Białymstoku
Fot. Starostwo Powiatowe w Białymstoku

Przyszłością szpitala w Łapach chce się zająć w pierwszej kolejności nowy starosta białostocki Antoni Pełkowski. Według niego to priorytet na najbliższe miesiące. Szpitalem zarządza powiat i starosta przyznaje, że jego sytuacja finansowa jest bardzo zła, być może nawet najgorsza w historii.

"Pracownicy placówki i samorząd powiatowy muszą zdawać sobie sprawę z tego, jak trudna jest sytuacja szpitala" - mówi Antoni Pełkowski. Jego zdaniem w szpitalu potrzebne są pilne ruchy restrukturyzacyjne, o ile jeszcze są możliwe. Nie wyklucza, że potrzebna będzie likwidacja oddziału ginekologii, na którym brakuje lekarzy.

"Żeby ściągnąć tu lekarzy, trzeba im dobrze zapłacić, a my takich pieniędzy nie mamy" - przyznaje starosta i dodaje, że teraz oddział jest za mały biorąc pod uwagę liczbę przyjmowanych pacjentek.

Drugą sprawą, jaką chce w miarę szybko zająć się Antoni Pełkowski jest budynek po zlikwidowanym kilka miesięcy temu Centrum Edukacji w Supraślu. Jego zdaniem trzeba tam przenieść Powiatowy Zarząd Dróg, który teraz mieszcząc się w Białymstoku część pomieszczeń wynajmuje. Antoni Pełkowski zdaje sobie jednak sprawę, że dla wielu interesantów dojazd do Supraśla będzie kłopotliwy.

Budynek po Centrum Edukacji - następcy słynnej niegdyś Szkoły Rolniczej w Supraślu stoi pusty od lipca. Już poprzedni starosta Wiesław Pusz nie wykluczał przeniesienia tam części wydziałów starostwa. (eb/wsz)

Zobacz też:
Region: Były burmistrz Wasilkowa nowym starostą powiatu białostockiego


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok