Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Postulat zmian zasad przyznawania Karty Dużej Rodziny

Białystok: Postulat zmian zasad przyznawania Karty Dużej Rodziny

16.03.2015, 19:22, akt. 19:22

Foto PRB
Foto PRB

Trzeba zmienić zasady przyznawania Białostockiej Karty Dużej Rodziny - tak uważają członkowie Stowarzyszenia Miasto Mieszkańców.

Chodzi o to, by dostawały ją nie tylko rodziny zameldowane w Białymstoku, ale także te, które tu na stałe mieszkają, a nie mogą się zameldować. Pomysłodawcy takiego rozwiązania złożyli w urzędzie petycję w tej sprawie. "My chcemy, by program był rozszerzony o osoby, które tu mieszkają i mogą to udowodnić, gdyż takich osób jest trochę w Białymstoku" - mówi Bogusław Koniuch ze Stowarzyszenia Miasto Mieszkańców. Dotyczy to np. osób, które wynajmują mieszkanie i nie mają szans na zameldowanie.

Urszula Boublej z Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego uważa jednak, że proponowane zmiany skomplikują procedury, które teraz są bardzo proste. "Stosowanie innych kryteriów, takich jak na przykład płacenie podatku dochodowego w Białymstoku, czy uczęszczanie dzieci do szkół, czy zaświadczenia o zatrudnieniu, to nadmierna rozbudowa zasad włączania do programu i powoduje to komplikowanie tego procesu weryfikacji uprawnień, przez co on się będzie wydłużał" - mówi Urszula Boublej. Urzędnicy obiecują jednak, że przeanalizują tę sprawę.

Z Białostockiej Karty Dużej Rodziny korzysta teraz prawie 13 tys. osób. (mn/js)

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok