Radio Białystok | Wiadomości | Nauka może być ciekawa - wkrótce rozpoczną się zapisy na Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy

Nauka może być ciekawa - wkrótce rozpoczną się zapisy na Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy

1.01.2017, 13:44

totojang1977 - Fotolia.com
totojang1977 - Fotolia.com

Będą wykonywać pomiary, obserwacje i eksperymenty w profesjonalnych laboratoriach pod okiem naukowców. Blisko 80 uczniów z podlaskich szkół podstawowych będzie mogło zapisać się do Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego. Uczestnikami będą dzieci z klas IV-VI.

"Zajęcia będą prowadzić naukowcy z Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku" - mówi rzeczniczka uczelni Katarzyna Dziedzik. "Chodzi o to, żeby w atrakcyjny i ciekawy sposób zainteresować uczniów biologią i chemią. Uczestnicy będą zmieniać się w prawdziwych badaczy, pracować w grupach przez kilka tygodni, a na koniec zaprezentują efekty swoich badań podczas mini konferencji naukowej" - mówi Katarzyna Dziedzik.

Wykładowcy będą chcieli przekonać dzieci, że nauka może być ciekawa. Do tego zajęcia będą prowadzone w nowoczesnych laboratoriach kampusu UwB przy ul. Ciołkowskiego. Uczelnia na zajęcia z uczniami dostała prawie 30 tys. zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na razie nie ma jeszcze terminu zapisów na Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy - wiadomo jednak, że ma być jeszcze w styczniu. (wsz/mak)

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaski Dzień Pola w Szepietowie, fot. Paweł Wądołowski
SZEPIETOWO
13.06.2021, 15:30, akt. 15:37

Podlaski Dzień Pola w Szepietowieźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok