Radio Białystok | Wiadomości | Samookaleczenie uczennicy w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku - policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Samookaleczenie uczennicy w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku - policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

autor: Edyta Wołosik

20.10.2017, 14:23, akt. 14:44

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku. Swoje działania prowadzą też: dyrekcja placówki i urzędnicy. A chodzi o sytuację z wtorku (17.10), gdzie m.in. doszło do samookaleczenia jednej z uczennic.

Fotolia.com
Fotolia.com

Samookaleczenie uczennicy w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku - policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W zdarzeniu brały udział dwie uczennice klasy siódmej

W zdarzeniu brały udział dwie uczennice klasy siódmej. Jak mówi dyrektor szkoły podstawowej nr 26 w Białymstoku - Alicja Kruczkowska: "dziewczynki - jak się okazało były pod wpływem alkoholu; w pewnym momencie zachowanie jednej z nich zaniepokoiło nauczyciela; powiadomieni zostali rodzice i odpowiednie służby". Dyrektor przyznaje też, że doszło do samookaleczenia jednej z uczennic i dodaje, że mimo prowadzonych wcześniej różnych działań profilaktycznych, teraz zostały one nasilone.

Na przyszły tydzień urzędnicy planują spotkanie z udziałem m.in. psychologa i pracowników szkoły, by - jak mówi Urszula Boublej z Urzędu Miejskiego - przedyskutować, co robić więcej niż do tej pory, by do takich sytuacji nie dochodziło. Choć - jak podkreśliła - to sytuacje jednostkowe i incydentalne.

Działania podjęło kuratorium oświaty

Działania podjęło już kuratorium oświaty. Jak mówi wicekurator Bożena Dzitkowska: "rozpoznajemy sytuację i już wiemy, że jest złożona i delikatna; chcemy otoczyć opieką szkołę, uczennicę i jej rodzinę".

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. Z uwagi na dobro małoletnich i ich rodzin, nie podają szczegółów.

| red: magStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok