Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczęła się 14. edycja konkursu Podlaska Marka

Rozpoczęła się 14. edycja konkursu Podlaska Marka

3.01.2018, 14:53, akt. 15:05

Najlepsze podlaskie produkty, inwestycje, odkrycia czy ciekawe wydarzenia kulturalne bądź społeczne będą wybrane w 14. edycji konkursu Podlaska Marka. To szansa na promocję nagrodzonych przedsięwzięć oraz regionu w kraju i za granicą.

Rozpoczęła się 14. edycja konkursu Podlaska Marka, fot. Renata Reda
Rozpoczęła się 14. edycja konkursu Podlaska Marka, fot. Renata Reda

Rozpoczęła się 14. edycja konkursu Podlaska Marka - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Podlaska Marka - "to konkurs, który ma swoją tradycję"

Podlaska Marka organizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. - To konkurs, który ma swoją tradycję, ale jest też uznany przez mieszkańców - powiedział w środę (03.01) na konferencji prasowej marszałek województwa Jerzy Leszczyński. - Podlaska Marka jest marką samą w sobie - dodał.

Jerzy Leszczyński mówił, że najważniejszym celem konkursu jest to, że laureaci będą mogli korzystać z tytułu i loga Podlaskiej Marki do promocji swoich przedsięwzięć. Dodał, że także województwo będzie prezentowało laureatów podczas swoich imprez w kraju i za granicą. To także szansa - jak mówił - na promocję województwa poza jego granicami.

- To jest elita, najlepsi z najlepszych - powiedziała o otrzymujących statuetki Podlaskiej Marki dyrektorka departamentu współpracy z zagranicą i promocji Magdalena Łyżnicka-Sanczenko. Mówiła, że ważne, że wciąż w regionie są firmy i produkty, którymi można się chwalić. Dodała, że samym firmom zależy, aby otrzymać ten tytuł.

Urząd czeka na kandydatów

Podlaskie Marki Roku będą w 2018 roku przyznane w sześciu kategoriach: produkt (użytkowy i spożywczy), inwestycja, odkrycie, wydarzenie, kultura oraz społeczeństwo. Obecnie urząd czeka na kandydatury do konkursu. Może je zgłosić każdy, zarówno producenci, jak i konsumenci. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej konkursu - www.podlaskamarka.pl, wysłać mailem lub tradycyjną pocztą. Kandydatury można zgłaszać do 22 stycznia.

Nominowanych do nagrody wskaże specjalna kapituła z udziałem marszałka, przedsiębiorców, mediów, ludzi kultury. Swoją Podlaską Markę Konsumentów przyznają też internauci, którzy będą mogli głosować na przedsięwzięcia i pomysły nominowane w konkursie. Laureatów marek poznamy podczas gali zaplanowanej na 24 kwietnia. Zwycięzcy otrzymają po 10 tys. zł, statuetki oraz szanse na udział w imprezach promocyjnych.

Jak mówiła Łyżnicka-Sanczenko, jedną z form wspierania laureatów jest zapraszanie ich do wspólnych przedsięwzięć. Dodała, że ostatnio dzięki współpracy z Discovery Channel Polska, na tym kanale będą prezentowane krótkie filmy o: podlaskiej branży mleczarskiej, przemyśle jachtowym, innowacjach medycznych, wynalazkach i kulturze.

Poprzednie edycje konkursu

W poprzednich edycjach konkursu o Podlaską Markę rywalizowało ponad 1 tys. produktów. W sumie otrzymało ją 60 firm, produktów, przedsięwzięć i miejsc. 

Statuetką nagrodzono m.in. Białowieski Park Narodowy, Uniwersytet w Białymstoku, Galerię Arsenał, mleko "Łaciate", robota edukacyjnego Photon, firmę Pronar czy festiwal Up To Date.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


14 podlaskich gmin zainwestuje w targowiska i centra produktu lokalnego

13.12.2017, 12:58

Ponad 12,3 mln zł z Unii Europejskiej zainwestuje 14 podlaskich gmin w budowę nowych lub rozbudowę już istniejących targowisk i centrów produktu lokalnego. W środę (13.12) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku podpisano umowy w tej sprawie.


Dwie podlaskie firmy wyróżnione w rankingu Polskiego Radia "Lubię bo polskie"

23.11.2017, 12:27

Mlekovita i Dary Natury znalazły się wśród laureatów rankingu Polskiego Radia "Lubię bo polskie".


Oddali głos na Podlaską Markę i dostali nagrody

26.04.2017, 19:34

Zagłosowali na ulubione produkty regionalne lub wydarzenia - w środę (26.04) odebrali za to nagrody.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Choinka na niebiesko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok