Radio Białystok | Wiadomości | Jak walczyć z nowotworem? O tym m.in. na spotkaniu w Białymstoku

Jak walczyć z nowotworem? O tym m.in. na spotkaniu w Białymstoku

autor: Iza Serafin

9.02.2018, 14:57, akt. 15:23

Co robić, by nie zachorować, ale też jak sobie z chorobą radzić - tego można dowiedzieć się podczas spotkania w Białymstoku.

Voyagerix, Fotolia.com
Voyagerix, Fotolia.com

To m.in. propozycja dla Amazonek. Znana brafiterka i coach Jolanta Lewicka podpowie, jak dobrać odpowiednią bieliznę i czuć się kobieco mimo przebytej mastektomii.

Z jej dotychczasowych doświadczeń wynika, że kobiety bardzo tego potrzebują. Można też będzie skorzystać z porad przedstawicieli białostockiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland i nauczyć się na fantomach, jak prawidłowo badać piersi.

Jolanta Lewicka zachęca do udziału w tych spotkaniach wszystkie kobiety, nie tylko te zmagające się z ciężką chorobą. Czeka na chętne panie przez cały dzień
w LALA Atelier przy ulicy Słonimskiej w Białymstoku.

Jeśli ktoś chciałby przyjść do mnie ze swoimi problemami czy ze swoim ciałem, podzielę się z wami całą swoją wiedzę. Przywiozłam cały samochód pięknej bielizny i będę jej używać, aby pokazać nowe możliwości dla swojego ciała

mówi Jolanta Lewicka. 

Akcji patronuje Białostockie Centrum Onkologii. 

ZOBACZ TEŻ:


Lek na raka jelita grubego? Są wstępne wyniki badań białostockich uczelni

7.02.2018, 14:59

Wstępne wyniki są niezwykle obiecujące i mogą doprowadzić do odkrycia leku na raka jelita grubego. Naukowcy z Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pracują nad poznaniem substancji leczniczych, zawartych w popularnym grzybie, występującym m.in. w Puszczy Białowieskiej.


W szpitalu uniwersyteckim powstał pododdział ginekologii onkologicznej

7.02.2018, 12:42

Lepsze leczenie pacjentek z rakiem jajnika czy szyjki macicy - z wykorzystaniem nowoczesnych metod oraz programów lekowych - będzie możliwe dzięki pododdziałowi ginekologii onkologicznej, który powstał w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.


Bezpłatna mammografia i porady specjalistów – Dzień Otwarty w BCO

3.02.2018, 10:09

Zachorowalność na choroby onkologiczne z każdym rokiem będzie rosnąć - twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. To efekt starzejącego się społeczeństwa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok