Radio Białystok | Wiadomości | Biskupi zachęcają do pomocy polskim misjonarzom

Biskupi zachęcają do pomocy polskim misjonarzom

autor: Dominika Dębska

18.02.2018, 07:12, akt. 07:19

Wystarczy modlitwa, dobre postanowienie, post lub ofiarowanie cierpienia - w ten sposób można pomóc polskim misjonarzom. 

© gregorydean - fotolia.com
© gregorydean - fotolia.com

Akcja "Misjonarz na post"

Do takiego duchowego wspierania księży i sióstr pracujących na całym świecie zachęcają biskupi w ramach akcji "Misjonarz na post".

Duchowe wsparcie jest ogromnie ważne. Misjonarze wyjeżdżając w dalekie kraje, zostawiają rodziny, bliskich, swoje dotychczasowe środowiska - w jakimś sensie mogą czuć się osamotnieni, dlatego świadomość, że jest ktoś, kto o nich pamięta, kto się za nich modli jest rzeczą budującą

- wyjaśnia rzecznik białostockiej kurii, ks. Andrzej Dębski.

Na misjach w krajach na całym świecie pracują księża pochodzący także z archidiecezji białostockiej: 6 w krajach typowo misyjnych, jak Argentyna, Kuba, Papua Nowa Gwinea, Peru. - Misjonarzami możemy nazwać też tych, którzy pracują w Europie Zachodniej - chociażby we Włoszech, Grecji, Francji, Wielkiej Brytanii, ponieważ tam również są ci, którzy potrzebują świadectwa wiary - wyjaśnia ks. Andrzej Dębski.

Na całym świecie pracuje obecnie 2048 polskich misjonarzy.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wejść na stronę internetową misjonarznapost.pl i tam wybrać księdza lub siostrę zakonną, którego będziemy wspierać.

Pomóc polskim misjonarzom można też materialnie - za tydzień, w drugą niedzielę (25.02) Wielkiego Postu we wszystkich kościołach odbędzie się zbiórka do puszek na misje.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


"Przyrodnik z Ciechanowca - ksiądz Krzysztof Kluk" - audycja dokumentalna Andrzeja Danilczuka

3.02.2018, 00:01

Jan Krzysztof Kluk (1739 - 1796) – polski przyrodnik i ksiądz katolicki. Człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach, ale zasłynął przede wszystkim jako przyrodnik. Badał głównie rejon Podlasia i Mazowsza. Umiał świetnie rysować i rytować, co umożliwiło mu ilustrowanie swych późniejszych dzieł. Opublikował wiele prac, które stanowiły przełom w ówczesnych polskich naukach przyrodniczych i rolniczych.


Mieszkańcy uczcili 29. rocznicę śmierci ks. Stanisława Suchowolca

28.01.2018, 17:26

W Białymstoku uczczono w niedzielę pamięć ks. Stanisława Suchowolca - kapelana miejscowej "Solidarności" - w 29. rocznicę jego śmierci. Rocznicowa msza odbyła się w jego rodzinnej parafii na osiedlu Dojlidy.


Suwalski kościół pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza ma nowy ołtarz

31.12.2017, 06:30

Kilkunastometrowa drewniana konstrukcja, a na niej cztery olbrzymie figury ważnych dla parafii świętych. Suwalski kościół pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza od kilku dni ma nowy ołtarz. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Kamerdyner" Marek Klat, Paweł Paliński, Mirosław Piepka, Michał Pruski


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok