Radio Białystok | Wiadomości | Poszkodowany w wypadku k. Kolna chce, by ministerstwo nadzorowało sprawę

Poszkodowany w wypadku k. Kolna chce, by ministerstwo nadzorowało sprawę

autor: Paweł Wądołowski

13.03.2018, 15:46, akt. 14.03.2018, 07:01

Minister Sprawiedliwości powinien nadzorować sprawę sądową dotyczącą wypadku, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku w okolicach Kolna - tak uważa kierowca, który został poważnie ranny w tym zdarzeniu.

Fotolia.com
Fotolia.com

Oskarżony o spowodowanie wypadku Łukasz R., według zeznań świadków, wyprzedzał w niedozwolonym miejscu i jechał zbyt szybko, mimo trudnych warunków atmosferycznych. 

Oskarżony dobrowolnie poddał się karze

Doprowadził do czołowego zderzenia, w wyniku którego zginęła jadąca z nim pasażerka. A jej kilkuletnie dziecko i kierowca drugiego samochodu zostali ranni. Mężczyzna przyznał się do winy, ale odmówił składania zeznań. Dlatego sędzia Piotr Rykaczewski odczytał jego zeznania i propozycje dobrowolnego poddania się karze.

Nie chciałem, żeby tak się stało, bo zginęła też moja siostra i zrobiłem krzywdę kierowcy z drugiego samochodu. Bliższych szczegółów nie pamiętam, bo wszystko to trwało moment. Jeżeli to będzie możliwe, to wyrażam zgodę na skazanie mnie za ten czyn na karę jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres dwóch lat i z obowiązkiem informowania sądu o przebiegu okresu próby i zadośćuczynienia częściowego w wysokości 5 tys. zł

- zeznania oskarżonego. 

Poszkodowany nie zgadza się na propozycję kary oskarżonego

I to właśnie tak niska propozycja kary spowodowała, że poszkodowany w wypadku kierowca poprosił o wysłanie do Ministra Sprawiedliwości prośby o nadzór nad sprawą. Jak tłumaczył podczas rozprawy, jest policjantem i nie wie, czy będzie mógł wrócić do służby. Bo w wyniku tego wypadku odniósł bardzo poważne obrażenia.

Sędzia po wysłuchaniu zeznań świadków powiedział, że mógłby we wtorek (13.03) wydać wyrok, ale chce poczekać na odpowiedź ministerstwa. Wyznaczył przerwę w rozprawie na dwa tygodnie i na wniosek obrońcy powołał na świadka jeszcze jedną osobę.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Będzie ciąg dalszy procesu ws. wypadku na budowie galerii handlowej

13.03.2018, 15:56

Obrońca zaskarżył wyrok skazujący w procesie projektanta konstrukcji obiektu, oskarżonego w związku z wypadkiem przy budowie galerii handlowej w centrum Białegostoku.


Dochodzenie ws. białostockiego radnego

13.03.2018, 07:11

Organy ścigania wszczęły dochodzenie a kuratorium oświaty informuje, że awans zawodowy był niezgodny z prawem. Chodzi o akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego białostockiemu radnemu Tomaszowi Janczyle.


Sejneński radny z zarzutem nieumyślnego spowodowania wypadku

8.03.2018, 18:08

Prokuratura przedstawiła sejneńskiemu radnemu miejskiemu zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym ucierpiała 9-letnia dziewczynka.


Prokuratura prosi USA o pomoc prawną ws. byłego kanclerza PWSZ w Suwałkach

8.03.2018, 15:44

Suwalska prokuratura wystąpiła do organów ścigania Stanów Zjednoczonych o pomoc prawną w śledztwie, które dotyczy byłego kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Zdzisława Siemaszki. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Słuchowisko w Polskim Radiu Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok