Radio Białystok | Wiadomości | Eksperci pokazują podlaskim przedsiębiorcom nowe możliwości rozwoju

Eksperci pokazują podlaskim przedsiębiorcom nowe możliwości rozwoju

autor: Ryszard Minko

20.04.2018, 15:42, akt. 15:56

Podlascy przedsiębiorcy muszą dostosować swoje firmy do czwartej rewolucji przemysłowej opartej na inteligentnych systemach produkcji. To konieczność, by w przyszłości utrzymać się na rynku. Przekonują o tym eksperci podczas Kongresu Liderów Zmian w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Kongres Liderów Zmian w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku, fot. Cecylia Lola-Gołembiewska
Kongres Liderów Zmian w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku, fot. Cecylia Lola-Gołembiewska

- Chodzi o to, by pokazać podlaskim przedsiębiorcom nowe możliwości rozwoju - mówi prorektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania Antoniusz Kopczuk. Dodaje, że nieraz najtrudniej jest przełamać schematyczne myślenie i przekonanie o własnej nieomylności.

Przygotowanie Polskich firm do tak zwanego przemysłu 4.0 to jeden z priorytetów Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Trwają prace, by jeszcze w 2018 roku uruchomić specjalną Platformę Przemysłu Przyszłości.

- Ma to być instytucja zrzeszająca innowacyjne firmy, które będą liderami zmian - mówi Andrzej Soldaty, lider projektu Platforma Przemysłu Przyszłości. Jego zdaniem Przemysł 4.0 to nie tylko nowe technologie, ale przede wszystkim współdziałanie podobnie zaawansowanych firm.

Tymczasem – jak mówi Andrzej Soldaty – na przykład na Podlasiu są przedsiębiorstwa innowacyjne technologiczne, ale nie mogą się w pełni rozwinąć z uwagi na bardziej staromodne otoczenie.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Przemysł 4.0

20.04.2018, 15:07

Unifikacja świata rzeczywistego maszyn produkcyjnych ze światem wirtualnym Internetu i technologii informacyjnej.


Elżbieta Rafalska

16.04.2018, 08:06

- Uważam, że dostępność do służby zdrowia, do usług zdrowotnych, powinna w mniejszych miejscowościach się poprawiać, i że ludzie z powodu miejsca zamieszkania nie mogą być wykluczeni z dostępu do lekarza, z dostępu do żłobka, przedszkola, do jakiś innych ważnych dla nich instytucji - mówi Elżbieta Rafalska.


Bezrobotni mogą się starać o dotacje na założenie własnej firmy

12.04.2018, 15:28

40 bezrobotnych z subregionu łomżyńskiego może się starać o dotacje z UE na założenie własnej firmy. Dotacji będzie udzielać powiat łomżyński wspólnie z Łomżyńskim Forum Samorządowym. W czwartek (12.04) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku podpisano umowę w tej sprawie.


Goście z Tajwanu odwiedzili firmy w Podlaskiem

6.04.2018, 13:43

Czy podlaskie firmy mają szanse nawiązać kontakty gospodarcze z Tajwanem? Zachęcają do tego naszych przedsiębiorców przedstawiciele z tej azjatyckiej wyspy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok