Radio Białystok | Wiadomości | SLD ma swojego kandydata na prezydenta Białegostoku

SLD ma swojego kandydata na prezydenta Białegostoku

14.06.2018, 13:00, akt. 13:07

Wojciech Koronkiewicz jest kandydatem SLD w wyborach na prezydenta Białegostoku - jego kandydaturę zaprezentowali w czwartek (14.06) liderzy Sojuszu. Koronkiewicz jest w obecnej kadencji samorządu jedynym radnym lewicy w białostockiej Radzie Miasta.

Wojciech Koronkiewicz kandydatem SLD w wyborach na prezydenta Białegostoku, fot. Edyta Wołosik
Wojciech Koronkiewicz kandydatem SLD w wyborach na prezydenta Białegostoku, fot. Edyta Wołosik

Konferencja prasowa SLD

- Wybraliśmy spośród naszego grona Sojuszu Lewicy Demokratycznej najlepszego kandydata na prezydenta, jakiego mogliśmy znaleźć - powiedział dziennikarzom szef podlaskich struktur SLD Piotr Kusznieruk.

Podkreślił, że Wojciech Koronkiewicz sprawdził się jako "dobry radny, który ma świetny kontakt z mieszkańcami miasta, który się kontaktuje, bywa, prowadzi swoją działalność nie z punktu widzenia gabinetu, tylko z punktu widzenia roweru, ulicy, spotkania z każdym mieszkańcem Białegostoku".

- Prezydent zwykłych spraw - z takim hasłem Koronkiewicz ma wystartować w jesiennych wyborach na prezydenta Białegostoku. - Każda sprawa jest ważna i każdą sprawę trzeba załatwić - przekonywał kandydat, odwołując się do swoich doświadczeń z pracy na dyżurach radnego.

Czasem były to sprawy wielkie i ważne, a czasem ci ludzie przychodzili tylko po to, żeby ich wysłuchać, bo nikt inny już ich nie słuchał (...) Wtedy zrozumiałem, że bycie radnym, to nie są zaszczyty, że bycie prezydentem to nie są jakieś fotele i awanse, to jest codzienna, ciężka praca, po to, aby pomagać ludziom

- mówił Wojciech Koronkiewicz.

Pozostali kandydaci na prezydenta Bialegostoku

Do tej pory start w jesiennych wyborach na prezydenta Białegostoku zadeklarowało pięć innych osób. Oprócz urzędującego od trzech kadencji Tadeusza Truskolaskiego (popieranego przez Koalicję Obywatelską, czyli porozumienie wyborcze PO i Nowoczesnej) są to również: podlaski poseł Porozumienia Jacek Żalek (kandydat Zjednoczonej Prawicy), były senator PO i były zastępca prezydenta Białegostoku Tadeusz Arłukowicz (Kukiz'15), Marcin Sawicki z komitetu "Kocham Białystok" oraz Katarzyna Sztop-Rutkowska, liderka ruchu "Inicjatywa dla Białegostoku".

- We wszystkich miastach przedstawimy kandydatów na prezydentów - mówił dziennikarzom w Białymstoku szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Przyznał, że Białystok to ważne miasto dla Sojuszu, ale - jak przyznał - trudny dla lewicy region. Dodał, że w ramach komitetu SLD-Lewica Razem partia wystawia kandydatów we wszystkich okręgach do sejmików wojewódzkich oraz w 350 powiatach - łącznie ma to być 16 tys. osób.

- W tej chwili najważniejsze są dla nas wybory samorządowe - zadeklarował Czarzasty. Zastrzegł, że SLD jest otwarty na koalicje, ale nie pod szyldami innych partii. Poinformował też, że w najbliższą środę (20.06) SLD ogłosi swego kandydata w wyborach na prezydenta Warszawy.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Tadeusz Truskolaski

6.06.2018, 08:30

"Dokładnie 11 i pół roku mija, jak zostałem zaprzysiężony na prezydenta miasta. Te lata to są lata ogromnego sukcesu i rozwoju naszego miasta".


dr Katarzyna Sztop-Rutkowska

24.05.2018, 08:02

- Brak ładu przestrzennego w Białymstoku - wydaje mi się, że jest to jeden z największych problemów. Nie szanuje się też przestrzeni zabytkowej - mówi socjolożka dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.


Marcin Sawicki

10.05.2018, 08:33

Jakie są najważniejsze założenia kandydata na prezydenta, co zmienić w Białymstoku?


Tadeusz Arłukowicz

30.04.2018, 07:13

Kampania samorządowa, choć jeszcze nieoficjalna, to już nabiera tempa. Kandydował będzie m.in. były wiceprezydent Białegostoku, były przewodniczący białostockiej PO w powiecie i były senator Tadeusz Arłukowicz.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Choinka na niebiesko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok