Radio Białystok | Wiadomości | Łomżyńska prokuratura bada, czy w czasie budowy hali w Gibach doszło do popełnienia przestępstwa

Łomżyńska prokuratura bada, czy w czasie budowy hali w Gibach doszło do popełnienia przestępstwa

autor: Marcin Kapuściński

11.07.2018, 10:54, akt. 12:27

Łomżyńska prokuratura bada, czy w czasie budowy hali sportowo-widowiskowej w Gibach doszło do popełnienia przestępstwa. Zastrzeżenia do tej i kilku innych gminnych inwestycji zgłosiło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

fot. CBA
fot. CBA

Zdaniem CBA, podczas realizacji przedsięwzięcia zaniechano pewnych kluczowych działań, a przez to gmina została narażona na straty. 

Największe zastrzeżenia dotyczą wartej 6,5 mln zł hali. Obiekt okazał się dużo droższy niż przewidywano. Biuro badało również przetarg związany z instalacją w gminie ulicznego oświetlenia oraz to, jak wójt Jan Kramnicz rozporządza mieniem komunalnym. Szczególny nacisk położono na inwestycje sfinansowane ze środków unijnych. 

Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Łomży. Prokurator Rafał Kaczyński zapowiada, że decyzje o wszczęciu śledztwa mogą zapaść nie wcześniej niż pod koniec sierpnia. CBA przekazało bowiem kilka tomów akt dotyczących tej sprawy.

| red: mik, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura sprawdzi, czy przy modernizacji oczyszczalni ścieków w Dowspudzie doszło do popełnienia przestępstwa

4.07.2018, 07:50

Centralne Biuro Antykorupcyjne ma wątpliwości, czy przy modernizacji oczyszczalni ścieków w Dowspudzie, gmina Raczki, nie doszło do popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury.


CBA wystąpiło do sejneńskich władz o faktury za dostawę internetu

13.06.2018, 06:22

Śledczy Centralnego Biura Antykorupcyjnego badają, czy lokalny przedsiębiorca korzystał z preferencji przy zawieraniu umów na usługi informatyczne.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok