Radio Białystok | Wiadomości | Mandat i lokal zamknięty aż do odwołania. To konsekwencje pożaru w barze mlecznym

Mandat i lokal zamknięty aż do odwołania. To konsekwencje pożaru w barze mlecznym

autor: Marcin Kapuściński

12.07.2018, 10:55, akt. 14:26

Zapaliła się tam butla gazowa i tylko szybka interwencja strażaków zapobiegła wybuchowi.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Komendant suwalskiej straży pożarnej brygadier Arkadiusz Buchowski podkreśla, że zdarzenie mogło skończyć się tragicznie. 

Jedna z kucharek zgłosiła, że pali się butla z gazem. Po przyjedzie na miejsce, okazało się, że w piwnicy budynku jest kuchnia, gdzie przegotowywane są posiłki. W jednej z kuchenek doszło do rozszczelnienia zaworu i gaz zaczął się spalać

— relacjonuje. Strażacy ewakuowali 50 osób z sąsiedniego hotelu i okolicznych domów. Zamknięto też ruchu na ulicy Noniewicza. Istniała bowiem obawa, że może tam dojść od eksplozji. 

Było butli więcej. Strażacy zeszli do piwnicy i wynieśli tyle, ile się im udało. Kontrolowali też proces spalania gazu. Gdy zagrożenie było już niewielkie, zabrali palący się zbiornik na parking za budynkiem i tam dogasili

— opowiada Buchowski. Zastrzeżenia kontrolerów wzbudziło to, że w małym pomieszczeniu znajdowało się aż dziewięć butli z gazem. Nie powinny być one również trzymane poniżej poziomu gruntu. W najbliższych dniach strażacy sprawdzą pozostałe pomieszczenia w tym budynku. W sąsiedztwie lokalu znajduje się bowiem kilka lokali gastronomicznych.

| red: mik, sk, mak

ZOBACZ TEŻ:


W budynku przy ul. Noniewicza w Suwałkach paliła się butla z gazem - ewakuowano 50 osób

11.07.2018, 09:45

Butla z gazem paliła się w piwnicy jednego z lokali gastronomicznych przy ulicy Noniewicza w Suwałkach. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia na pozostałą część obiektu, gdzie znajdowało się kilka innych zbiorników z gazem.


Trzyosobowa rodzina straciła w pożarze cały dobytek

10.07.2018, 11:23

Wczoraj w Smolnikach (9.07), zaraz po 4 nad ranem, zapalił się dom jednorodzinny należący do jednego ze strażaków z OSP. Udało się ewakuować małżeństwo i ich 10- letnie dziecko.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok