Radio Białystok | Wiadomości | Około 12 mln zł ma kosztować rozbudowa miejskiego targowiska

Około 12 mln zł ma kosztować rozbudowa miejskiego targowiska

25.07.2018, 13:40, akt. 13:53

Dwie nowoczesne hale, w których będzie ok. 160 miejsc do handlu, strefa wypoczynku i rekreacji oraz parkingi - powstaną na targowisku miejskim w Białymstoku w ramach rozbudowy tego miejsca. Inwestycja ma kosztować ok. 12 mln zł i być gotowa w 2020 r..

Około 12 mln zł ma kosztować rozbudowa miejskiego targowiska, źródło: UM Białystok, fot. Marcin Jakowiak
Około 12 mln zł ma kosztować rozbudowa miejskiego targowiska, źródło: UM Białystok, fot. Marcin Jakowiak

Około 12 mln zł ma kosztować rozbudowa miejskiego targowiska - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Targowisko zajmuje ok. 9 ha

Miejskie Targowisko przy ul. Kawaleryjskiej jest największym tego typu w Białymstoku; zarządza nim miejska spółka "PUHP Lech". Targowisko zajmuje ok. 9 ha, swoją działalność prowadzi tu ponad 1 tys. przedsiębiorców.

W środę (25.07) na konferencji prasowej przedstawiono koncepcję architektoniczną, która wygrała ogłoszony na początku roku konkurs. Powstaną dwie nowe hale o powierzchni do 2 tys. m kw. każda, w których ma powstać w sumie ok. 160 wydzielonych boksów. Do tego zaprojektowano zadaszoną część handlową obok hali, gdzie będą mogły być sprzedawane spożywcze produkty regionalne. W ramach koncepcji powstaną miejsca do rekreacji, place zabaw dla dzieci, zieleń i ławki. Całość ma kosztować ok. 12 mln zł; prace budowlane rozpocząć się w przyszłym roku, a inwestycja ma być gotowa w 2020 roku.

Powstaną nowe miejsca pracy

Jak mówił na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, dzięki obecnej inwestycji na targowisku powstanie dodatkowych ok. 150 miejsc pracy.

Prezes spółki "Lech" Michał Stefanowicz mówił, że zakaz handlu w niedzielę nie obejmuje jednak własnej działalności gospodarczej, jaką prowadzą kupcy na targowisku.

Hale powstaną w nieużytkowanej części targowiska. Będzie mógł się tam odbywać handel m.in. odzieżą czy artykułami gospodarczymi. Prezes spółki Lech liczy, że uda się też przyciągnąć wytwórców regionalnych produktów spożywczych czy małej gastronomii.

Michał Stefanowicz mówił, że jeśli przedsiębiorcy po powstaniu nowych hal będą zgłaszać chęć powstania kolejnych, spółka będzie z nimi rozmawiać o możliwościach dalszego rozwoju targowiska.

Przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność na targowisku, dzierżawią teren od spółki, to od nich zależy zagospodarowanie tego terenu. Na terenie targowiska jest ok. 2,5 tys. miejsc, podpisanych umów jest ponad 1,7 tys.; niektórzy przedsiębiorcy dzierżawią kilka miejsc.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Tradycyjne sery, oleje i wędliny – targ produktów regionalnych w Supraślu

22.07.2018, 07:36

Ekologiczne oleje, tradycyjne wędliny i rzemieślnicze kosmetyki jako kulinarna promocja regionu. "Podlasie ma smak" to targ produktów, który w niedzielę (22.07) rozstawi się w Supraślu.


Ponad 80 wystawców na Targach Turystycznych "Agro - Eko" w Augustowie

8.07.2018, 06:09

To inicjatywa, której głównym celem jest promocja polskich produktów regionalnych. W Augustowie trwają Targi Turystyczne "Agro - Eko".


Za ponad 2 miliony zł władze Supraśla tworzą w centrum targowisko

24.05.2018, 11:34

Tak zwany drobny handel zniknie sprzed sklepów w Supraślu. Władze miasteczka - w trosce o jego wizerunek - tworzą targowisko. Powstanie w centrum Supraśla, obok amfiteatru i nieopodal Liceum Plastycznego. Ma być gotowe jesienią, a w piątek (24.05) podpisano umowę w tej sprawie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej
Mateusz Morawiecki, źródło: Kancelaria Premiera
KRAJ
1.04.2020, 08:16, akt. 15:12

Premier: dodatkowe ograniczenia w kraju
photonewman, Fotolia.com
KULTURA
1.04.2020, 08:13, akt. 08:45

Kultura online - teatr i musical


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok