Radio Białystok | Wiadomości | Ekspresówki połączą się pod Ełkiem. Augustów czeka na 2+1

Ekspresówki połączą się pod Ełkiem. Augustów czeka na 2+1

autor: Marcin Kapuściński

10.08.2018, 07:42, akt. 14:19

Via Balticą z Via Carpatią połączy się między Ełkiem a Knyszynem. Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło właśnie prace przygotowawcze budowy tej drogi. Wkrótce mają zapaść również decyzje odnośnie poszerzenia trasy łączącej Augustów z Białymstokiem.

foto: Iza Kosakowska
foto: Iza Kosakowska

Resort transportu długo rozważał, jaki wariant łącznika dróg ekspresowych będzie najbardziej opłacalny. W grę wchodził odcinek Ełk - Knyszyn, ale też Augustów - Korycin. Gdyby wybrano drugą opcję, ekspresówki łączyłyby się węzłem Raczki.

Obwodnica Augustowa za wąska

Zbudowana w poprzednich latach jednojezdniowa obwodnica Augustowa uniemożliwiła jednak drugie rozwiązanie. Jest bardzo wąska, mimo kosztów poniesionych na jej budowę. Przed włączeniem jej do sieci dróg ekspresowych konieczna byłaby całkowita przebudowa.

Droga w stronę Białegostoku do poszerzenia

Nie oznacza to jednak, że droga Augustów - Korycin pozostanie w takiej formie jak obecnie. Podczas ostatniej wizyty w stolicy województwa premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że prowadzone są analizy dotyczące rozbudowy tej trasy.

Pod uwagę brana jest tam droga dwujezdniowa oraz trasa w wariancie 2+1 ze zmieniającym co kilka kilometrów stronę dodatkowym pasem ruchu.

Decyzje w sprawie poszerzenia drogi z Augustowa w stronę Białegostoku zapadną do końca roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała już pierwsze decyzje środowiskowe dla tej inwestycji.


| red: kap, mak, zmj

ZOBACZ TEŻ:


Obwodnica Suwałk dopiero na półmetku

9.05.2018, 08:11

Choć trzy lata temu niektórzy politycy z PO i przedstawiciele suwalskich władz zapowiadali, że obwodnica miasta może być gotowa pod koniec 2018 roku, wszystko wskazuje na to, iż tak się nie stanie.


Trasa Wschodnia nie szybciej niż w przyszłym roku

8.05.2018, 11:14

Budowa dwóch kluczowych odcinków suwalskiej Trasy Wschodniej opóźni się o kilkanaście miesięcy. Firma, która realizuje inwestycję wstrzymała prace i nie odpowiada na próby kontaktu ze strony Ratusza. W związku z tym urzędnicy chcą poszukać innego wykonawcy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Podlaskie Podróże


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok