Radio Białystok | Wiadomości | PO i Nowoczesna kończą układanie list do wyborów samorządowych

PO i Nowoczesna kończą układanie list do wyborów samorządowych

3.09.2018, 13:59, akt. 14:23

Do końca tygodnia powinny być gotowe podlaskie listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej - poinformował na konferencji lider PO w regionie Robert Tyszkiewicz.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Poseł, pytany o listy wyborcze w regionie, powiedział, że koalicjanci są "na finiszu tej drogi". - Myślę, że w tym tygodniu zakończymy rozmowy z koalicjantami i będziemy mogli podlaskie listy zaprezentować - dodał Robert Tyszkiewicz.

W ramach akcji Platformy z cyklu "konwój wstydu" w Podlaskiem jeździć będą 3 mobilne billboardy z hasłem "PiS wziął miliony".


- PiS uruchamia swój autobus i premier rusza w Polskę z nowymi obietnicami, rozdawać nowe pieniądze, nasze pieniądze, pieniądze Polaków, a my mówimy - PiS się najpierw musi rozliczyć z tych pieniędzy, które Polakom zabrał. Afera nagrodowa, wielka skala korupcji politycznej, rozdawania stanowisk kolegom politycznym - to jest dziś prawda o PiS-ie - mówił Robert Tyszkiewicz, inaugurując akcję "konwój wstydu" w Podlaskiem.


Jak podali działacze PO, po regionie jeździć będą trzy tzw. mobile (mobilne billboardy); jeden z nich, zaprezentowany w czasie briefingu, miał hasło "PiS wziął miliony, a wszystko drożeje". - Ruszamy w teren, do Polski powiatowej, w każdym powiecie w naszym regionie taki mobil się pojawi - dodał Tyszkiewicz.

Poseł zapowiadał, że PO będzie w kampanii wyborczej prezentowała swój program, ale zamierza też do końca tej kampanii "informować Polaków, jaki naprawdę program ma PiS". - A tym programem jest branie kolejnych milionów dla swoich kolegów partyjnych - uważa Tyszkiewicz.

Zapewniał, że każdy region, gmina i powiat będą miały swoje programy wyborcze.


- Koalicja Obywatelska stoi samorządami, więc my mamy co pokazać i będziemy mówili o konkretnych potrzebach mieszkańców - mówił.


W Białymstoku kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta jest - urzędujący od trzech kadencji - Tadeusz Truskolaski. W sejmiku PO współtworzy większościową koalicję z PSL.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


PiS przeprowadziło audyt działań koalicji PO-PSL w sejmiku i chce przedwyborczych debat

20.08.2018, 13:06

Liderzy PiS w wyborach samorządowych zapraszają działaczy PO i PSL do debat programowych.


Koalicja Obywatelska ogłosiła kandydata na prezydenta Łomży

11.07.2018, 15:52

Maciej Borysewicz będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na stanowisko prezydenta Łomży.


Mariusz Szmidt kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Suwałk

11.07.2018, 13:44

Kandydaturę Mariusza Szmidta na prezydenta Suwałk ogłosili liderzy Koalicji Obywatelskiej - Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna.


Tadeusz Truskolaski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Białegostoku

5.06.2018, 14:57

Tadeusz Truskolaski jest kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Białegostoku - decyzję ogłoszono w czasie konwencji samorządowej Koalicji Obywatelskiej, zorganizowanej we wtorek (5.06) w tym mieście. Koalicja zamierza wystawić też wspólną listę do rady miasta.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok