Radio Białystok | Wiadomości | Zamiast wkuwania - uczą w działaniu. Można się zgłaszać do konkursu "Zwolnionieni z Teorii"

Zamiast wkuwania - uczą w działaniu. Można się zgłaszać do konkursu "Zwolnionieni z Teorii"

autor: Ryszard Minko

21.09.2018, 14:35, akt. 15:27

Robiąc coś dla innych, jednocześnie można nauczyć się pracy zespołowej przydatnej w życiu zawodowym – przekonują ambasadorzy kampanii "Zwolnieni z Teorii", którzy odwiedzają szkoły w całej Polsce. 

Fotolia.com
Fotolia.com

W Białymstoku spotkali się z uczniami kilku liceów i techników, gdzie zachęcali młodzież do tworzenia i angażowania się w kampanie społeczne. Projekt może być dowolny – mówi Jan Kundziołka z Social Wolves. 

Można zrobić warsztaty z gotowania, zaprosić innych ludzi ze swojego miasta i to już będzie projekt społeczny. Widzimy jaka jest edukacja, że nie spełnia wymogów tego, co dzieje się w świecie. Potrzebujemy nowych kompetencji. Teraz, to co jest konkurencyjne, to są umiejętności miękkie - empatia, komunikacja, praca w zespole, zarządzanie. Chcemy wdrażać projekt społeczny, jako metodę edukacji w polskiej szkole - mówi Jan Kundziołka.

Konkurs "Zwolnieni z Teorii" skierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy mieliby przygotowywać wspólne projekty na rzecz innych

Inicjatywa jest ciekawa – mówi uczennica z zespołu szkół technicznych i ogólnokształcących w Białymstoku Zuzanna Łukowska.

To od nas zależy przyszłość tego kraju, my to wszystko kształtujemy, a dzięki takim projektom możemy się rozwijać i mieć od razu pracę po szkole, większe doświadczenie - mówi Zuzanna Łukowska.

By wziąć udział w olimpiadzie projektów społecznych wystarczy stworzyć przynajmniej dwuosobowy zespół i zarejestrować się na stronie. Do tej pory z platformy skorzystało ponad 40 tysięcy osób. Zwycięzcy otrzymają statuetkę złotego wilka, a każdy z uczestników certyfikat z ukończenia kursu zarządzania. 

Zainteresowani udziałem w projekcie mogą przyjść na otwarte spotkanie w kawiarni Kwestia czasu w gmachu Uniwersytetu w Białymstoku w piątek (21.09) o godzinie 17:00.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Technotalenty poszukiwane – w puli nagród jest ponad 50 tys. zł

10.09.2018, 16:22

Chodzi o to, by wspierać zdolnych uczniów, studentów i absolwentów z Polski północno-wschodniej. Taki jest główny cel konkursu "Technotalenty". 


W Polsce sprzedano już ponad 5 tys. Photonów - robot wchodzi na rynki zagraniczne

4.07.2018, 13:29

Ponad 5 tys. Photonów, edukacyjnych robotów dla najmłodszych, zostało już sprzedanych na polskim rynku. Start-up założony przez absolwentów Politechniki Białostockiej, wchodzi ze swoim produktem także na rynki zagraniczne.


Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku stworzyły projekt "Otwórz się na życie"

21.02.2017, 08:24

Pogadanki i warsztaty - w taki sposób uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku chcą przekonywać młodszych kolegów, że nie warto tracić czasu na komputer i telefon.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Kamerdyner" Marek Klat, Paweł Paliński, Mirosław Piepka, Michał Pruski


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok