Radio Białystok | Wiadomości | Wojciech Nowicki odpoczywa z rodziną i oczekuje narodzin drugiego dziecka

Wojciech Nowicki odpoczywa z rodziną i oczekuje narodzin drugiego dziecka

22.09.2018, 12:33, akt. 12:41

Mistrz Europy z Berlina w rzucie młotem Wojciech Nowicki "ładuje akumulatory" po ciężkim sezonie spędzając czas z rodziną. Wiosną urodzi mu się drugie dziecko. "Teraz jest czas dla najbliższych, bo niedługo znowu wyjadę na długie przygotowania" - mówi Nowicki.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka
Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Nowicki czeka na narodziny drugiego dziecka

- Obecnie odpoczywam. To czas dla rodziny. Zostaliśmy w Polsce i cieszymy się zwykłym byciem w domu. Mogę wyjść z córką na podwórko +na rower+. Ona właśnie uczy się na nim jeździć. Wiosną urodzi się moje drugie dziecko - najprawdopodobniej także córeczka. Wtedy będzie akurat chwila przerwy w przygotowaniach, więc będę mógł cieszyć się z narodzin w domu - powiedział zawodnik Podlasia Białystok.

Zakończonego we wrześniu sezonu nie uznał wcale za najlepszy w karierze, bo nadal najwyżej ceni sobie medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.


Był to jednak na pewno bardzo dobry sezon. Ustabilizowałem się na wysokim poziomie, co było naszym celem. Rezerwy są jednak jeszcze w wielu miejscach. Mogę dźwigać na siłowni więcej. Do poprawy jest jeszcze kilka elementów technicznych, ale to robimy krok po kroku z moją trenerką (Malwiną Wojtulewicz - PAP) - wskazał mistrz Europy.


Przygotowania do nowego sezonu zaczną się nieco później, bo mistrzostwa świata w Katarze są dopiero na przełomie września i października.


Raczej nic wielkiego nie będziemy zmieniali. Zrobimy tylko przerwę w okresie przygotowawczym, żeby organizm się zregenerował. Typową siłownię zaczynamy dopiero w grudniu. W listopadzie jest spokojne wejście w trening - podkreślił Nowicki.


Cieszy go, że światowa stawka rzutu młotem się rozszerza.

- Mam nadzieję, że podczas mistrzostw świata powalczę o medale. Każdy będzie mnie cieszył. Dobrze, że +młoda krew+ nas goni. Mam nadzieję, że Paweł Fajdek zaleczy swoje kontuzje i będzie rzucał jeszcze dalej. Ja też chcę pójść do przodu. Fajnie byłoby, żebyśmy jak równy z równym rywalizowali w każdych zawodach. Za dwa lata w Tokio moim celem jest kolejny medal igrzysk. W Rio byłem niespodzianką. Teraz będę wśród faworytów. To jednak jeszcze dwa lata - długo i niedługo - ocenił.

Wakacji zagranicznych nie wykluczył, ale nadal po udanym sezonie ma sporo spotkań i spraw do załatwienia.


Bardzo cieszy mnie, że ludzie zaczęli doceniać naszą pracę i sukcesy. Podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim czułem się jak podczas mistrzostw świata w Londynie. Swoje zrobiły media, bo podczas mistrzostw Europy w Berlinie i po nich mieliśmy bardzo dobry PR - stwierdził Nowicki.


Młociarz ma nadzieję, że z osiągniętej stabilizacji na poziomie ok. 81 metrów będą mu się zdarzały w kolejnych latach "wyskoki".


- Na to ciężko pracuję. Nie podobają mi się szczególnie innowacje w lekkoatletyce, które proponowano chociażby podczas Pucharu Interkontynentalnego w Ostrawie. Wolę klasyczną formę rywalizacji. Zmienił był w rzucie młotem jedną rzecz - czas na wykonanie próby. 30 sekund to nieco za mało. Wystarczyłoby dołożenie 15 sekund i nie byłoby niepotrzebnego spinania się - powiedział.

W Katarze był na obozie, ale nie startował wcześniej na głównym stadionie, więc podczas MŚ w Doha będzie tam debiutował. "Jestem przekonany, że oni wszystko świetnie zorganizują" - zakończył.

źródło: PAP | red: wsz

ZOBACZ TEŻ:


Sportowcy odsłonili swoje tablice w Alei Olimpijczyków w Szelmencie

31.08.2018, 18:25

Między innymi mistrz olimpijski w skoku wzwyż Jacek Wszoła, piłkarz Grzegorz Lato i młociarz Wojciech Nowicki odsłonili swoje tablice w Alei Olimpijczyków w Szelmencie na Suwalszczyźnie.


Paweł Fajdek lepszy od Wojciecha Nowickiego na Memoriale Kamili Skolimowskiej

22.08.2018, 16:04

Reprezentant Podlasia Białystok Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce w konkursie rzutu młotem podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie.


Prezydent Białegostoku wnioskuje o nagrody dla medalistów z Berlina

14.08.2018, 13:40

Prezydent Białegostoku złożył wnioski do radnych miejskich o przyznanie nagród finansowych sportowcom związanych z miastem, którzy zdobyli złote medale na ME w Berlinie.


Lekkoatleci z Podlaskiego z ME w Berlinie wracają z trzema medalami

13.08.2018, 08:30

To były udane Mistrzostwa Europy dla zawodników pochodzących z naszego regionu.


Wojciech Nowicki

10.08.2018, 14:12

Wojciech Nowicki rzucił 80 metrów 12 centymetrów i wygrał konkurs rzutu młotem na Mistrzostwach Europy w Berlinie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Kamerdyner" Marek Klat, Paweł Paliński, Mirosław Piepka, Michał Pruski


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok