Radio Białystok | Wiadomości | Ciąg dalszy sporu pomiędzy Ministerstwem Kultury a Urzędem Miejskim w Białymstoku

Ciąg dalszy sporu pomiędzy Ministerstwem Kultury a Urzędem Miejskim w Białymstoku

autor: Dominika Dębska

25.10.2018, 14:51, akt. 15:16

Ministerstwo Kultury wystosowało oświadczenie - przekonuje w nim, że nie ma wystarczających dowodów, że przedstawiciele magistratu faktycznie przesłali wicepremierowi zaproszenie na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Muzeum Pamięci Sybiru.

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Przypomnijmy, premiera Piotra Glińskiego na uroczystości inauguracji budowy Muzeum nie było - bo jak twierdzą przedstawiciele ministerstwa - nikt go na nią nie zaprosił. Tymczasem to dzięki dotacji resortu kultury budowa w ogóle mogła się rozpocząć.

Kilka dni temu rzecznik prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk pokazała skany wewnętrznych dokumentów urzędu oraz wzór aktu erekcyjnego z miejscem na podpis premiera Glińskiego jako dowód, że pracownicy magistratu wysłali zaproszenie.

Jak przekonuje rzecznik prezydenta Truskolaskiego, urzędnicy nie mają w swojej praktyce potwierdzania, czy wysłane zaproszenia dotarły do adresatów.

- Bardzo ubolewamy nad tym, że to zaproszenie, które wysłaliśmy pocztą polską nie dotarło do adresata. Jest to dla nas sytuacja bardzo przykra i niezrozumiała. Relacje między kancelarią Prezydenta Miasta Białegostoku a sekretariatem pana ministra nie są na tyle bliskie, by uprawniało nas do niepokojenia pana premiera - mówi Urszula Mirończuk.

Tymczasem rzecznik ministra kultury Anna Bocian jest zdziwiona, że w tym przypadku nikt nie kontaktował się z ministerstwem, by potwierdzić obecność premiera Glińskiego na tak ważnej uroczystości.

Sekretariat Ministra Kultury codziennie odbiera wiele telefonów, nie tylko takich w celu potwierdzenia obecności, ale też w celu potwierdzenia, czy zaproszenie dotarło. Jak wiemy, i internet i poczta bywają zawodne. I zdarzają się sytuacje w których zaproszenie może się gdzieś zawieruszyć. Dlatego instytucje z całego kraju dzwonią do nas, do sekretariatu pana premiera w celu potwierdzenia, czy zaproszenie dotarło. Jest to u nas w Ministerstwie Kultury formą kontaktu bardzo często praktykowaną. Dziwi nas, że Urząd Miejski w Białymstoku tego nie stosuje i nie wykorzystuje tej formy kontaktu

 mówi Anna Bocian.

Mimo całego zamieszania premier Gliński deklaruje chęć dalszego wspierania budowy Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:
Piotr Gliński

18.10.2018, 09:01

"Na naprawdę fajne rzeczy, takie które są bezdyskusyjne, to my wyściubimy zawsze jakieś pieniądze" - mówi minister kultury.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
Poranek w Białymstoku 26 stycznia 2021 r., fot. Monika Kalicka
UWAGA!
26.01.2021, 05:27, akt. 07:20

Atak zimy w Podlaskiem [zdjęcia]
Intensywne opady śniegu w Białymstoku, fot. Monika Kalicka
POGODA
25.01.2021, 08:50, akt. 26.01.2021, 06:33

W Podlaskiem ciągle pada śnieg [zdjęcia, wideo]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok