Radio Białystok | Wiadomości | Studenci będą walczyć o przywrócenie kolejowego połączenia Suwałki – Kraków

Studenci będą walczyć o przywrócenie kolejowego połączenia Suwałki – Kraków

autor: Iza Kosakowska

27.11.2018, 11:38, akt. 15:52

Cieszący się popularnością pociąg Hańcza po 3 latach został wykreślony z rozkładu jazdy. Od grudnia - do i z Krakowa trzeba będzie podróżować z przesiadkami.

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda

Jak wyjaśnia rodzic jednego ze studentów, Grzegorz Chmielewski, ta informacja zaskoczyła wszystkich. 

Syn chciał kupić bilety z myślą o świętach i wtedy okazało się dopiero, że nie może ich już kupić, bo nie ma tego pociągu - podkreśla. 

Z połączenia korzystało bardzo wielu studentów, latem, także turyści z Krakowa. 

Studenci już wystosowali do PKP Intercity apel o przywrócenie bezpośredniego połączenia Suwałki – Kraków. Okazało się jednak, że w tym momencie na zmiany w rozkładzie jazdy jest już za późno, ale nie są wykluczone w przyszłości. 

Przy konstrukcji rozkładu rocznego były brane pod uwagę opinie pasażerów zebrane między innymi w ankiecie zamieszczonej na stronie internetowej PKP Intercity oraz uwagi, które w ciągu całego roku spływały do przewoźnika mailowo - czytamy w komunikacie.

Pan Grzegorz podkreśla, że nikt wcześniej o tych ankietach nie słyszał. Ma nadzieje, że połączenie zostanie przywrócone w nowym sezonie, stąd pomysł, aby zwrócić się z apelem do rodziców studentów, ale także do władz miasta, radnych i miejscowych posłów, żeby poparli plan przywrócenia połączeń w najbliższym możliwym terminie, podkreśla Grzegorz Chmielewski. 

Studenci planują także zwrócić się do władz Krakowa o wsparcie swoich działań na rzecz przywrócenia zdjętego połączenia kolejowego. PKP sugeruje też, żeby systematycznie przesyłać do nich prośby o powrót pociągu i wziąć udział w kolejnej ankiecie, która pojawi się na ich stronie internetowej.

| red: mik, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zmiana rozkładu jazdy na kolei - będzie komunikacja zastępcza

1.09.2018, 10:14

Od niedzieli (2.09) zmienia się rozkład jazdy na kolei. W naszym regionie największe zmiany dotyczą pociągów jeżdżących w południowo-wschodniej części województwa.


Zmiana rozkładu jazdy pociągów w województwie podlaskim

29.08.2018, 07:31

W niedzielę (2.09) zmieni się rozkład jazdy pociągów REGIO, kursujących na terenie województwa podlaskiego. Wynika to z modernizacji linii kolejowych.


Nowy rozkład jazdy na kolei - pociągi pojadą inaczej m.in. na trasie z Białegostoku do Suwałk

10.03.2018, 07:11

Przed podróżą warto sprawdzić dokładne godziny odjazdów pociągów. W niedzielę (11.03) w całej Polsce zmienia się rozkład jazdy na kolei. Wynika to z prac remontowych na torach, a także z przebudowy infrastruktury drogowej.


Zmiana rozkładu jazdy części pociągów w Podlaskiem

14.01.2018, 07:28

Zmiana ta umożliwi bezpośrednią przesiadkę z pociągu relacji Kuźnica - Białystok do składu relacji Białystok - Szepietowo. Od poniedziałku (15.01) przewozy regionalne w województwie podlaskim zmieniają godziny odjazdów i przyjazdów kilku pociągów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok