Radio Białystok | Wiadomości | Na Politechnice Białostockiej zabrzmiały kolędy z różnych stron świata

Na Politechnice Białostockiej zabrzmiały kolędy z różnych stron świata

autor: Grzegorz Pilat

4.12.2018, 16:43, akt. 18:47

Kolędy z różnych stron świata zabrzmiały na Politechnice Białostockiej. To z okazji corocznego spotkania zagranicznych studentów białostockich uczelni z wykładowcami, polskimi kolegami i koleżankami oraz prezydentem miasta.

Na Politechnice Białostockiej zabrzmiały kolędy z różnych stron świata, źródło: Katarzyna Cichoń/Politechnika Białostocka
Na Politechnice Białostockiej zabrzmiały kolędy z różnych stron świata, źródło: Katarzyna Cichoń/Politechnika Białostocka

Na Politechnice Białostockiej zabrzmiały kolędy z różnych stron świata - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Żacy m.in. z Brazylii, Zimbabwe, Francji czy Ukrainy opowiadali o bożonarodzeniowych zwyczajach z rodzinnych stron. Prorektor do spraw kształcenia i współpracy międzynarodowej PB prof. Marta Kosior-Kazberuk mówi, że taka impreza to element integracji.

- Widzimy to, jak wyglądają Święta w innych krajach, ale to też prezentacja naszej polskiej kultury. Odwiedzają nas studenci z całego świata. To świetna promocja naszego kraju i uczelni - wyjaśnia prof. Marta Kosior-Kazberuk.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski dodaje, że to spotkanie świąteczne polegające na wymianie doświadczeń, ale też tradycji.

- Impreza ma charakter integracyjno-edukacyjny i z władzami Politechniki, ale też z władzami miasta. Studenci innych krajów poznają Białystok, zadają władzom czasami trudne pytania. Chodzi o integrację, ale też promocję stolicy województwa podlaskiego. Przy okazji poznajemy inne zwyczaje - podkreśla Tadeusz Truskolaski.

Bożonarodzeniowe prezentacje zwyczajów z innych stron świata odbyły sie w Białymstoku już po raz siódmy. To przy okazji trwającego na białostockiej Politechnice wydarzenia International Staff Week.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Mikołaj z Rovaniemi w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

2.12.2018, 07:08

Tak jak w poprzednich latach, tak i teraz w niedzielę poprzedzającą 6 grudnia do Białegostoku przyjechał Mikołaj z Rovaniemi.


Można pomóc spełnić marzenia najmłodszych - akcja "Listy do Mikołaja od dzieci z Ukrainy"

25.11.2018, 09:23

Można pomóc spełnić marzenia najmłodszych i odpowiedzieć na "Listy do Mikołaja od dzieci z Ukrainy". To projekt kilku stowarzyszeń i fundacji, w tym gminy Choroszcz.


Kolejna grupa studentów z Chin przyjechała na UwB

13.11.2018, 11:42

Kolejni studenci z Chin będą się uczyć na Uniwersytecie w Białymstoku. 18-osobowa grupa spędzi pół roku na największej uczelni w Podlaskiem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok