Radio Białystok | Wiadomości | Wydalona z Polski Ukrainka była w Brukseli na imprezie z marszałkiem województwa podlaskiego

Wydalona z Polski Ukrainka była w Brukseli na imprezie z marszałkiem województwa podlaskiego

autor: Renata Reda

6.12.2018, 12:13, akt. 12:42

To prowokacja - tak obecność na spotkaniu w Domu Polski Wschodniej w Brukseli wydalonej z Polski Ukrainki komentuje członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski.

Grand Place w Brukseli, fot. Joanna Żemojda
Grand Place w Brukseli, fot. Joanna Żemojda

Razem z ustępującym marszałkiem Jerzym Leszczyńskim uczestniczył on w środę (06.12) w imprezie organizowanej przez władze samorządowe województw podlaskiego i świętokrzyskiego w związku z przekazaniem prezydencji w Domu Polski Wschodniej.

Ukrainka Ludmiła Kozłowska jest szefową Fundacji Otwarty Dialog. W sierpniu polskie władze wpisały ją do Systemu Informacyjnego Schengen i wydaliły z kraju. Powodem miały być wątpliwości dotyczące źródeł finansowania prowadzonej przez nią fundacji.

W sieci pojawił się filmik na którym widać władze województwa podlaskiego - Jerzego Leszczyńskiego i Stefana Krajewskiego oraz Ludmiłę Kozłowską. Materiał video można obejrzeć m.in. na knyszynska.eu.

Stefan Krajewski mówi, że obecność na spotkaniu Ukrainki to prowokacja. Nie była ona zaproszona przez żadnego z organizatorów. Najprawdopodobniej przyszła z kimś, kto miał zaproszenie.

Na spotkaniu był też ambasador Polski w Belgii Artur Orzechowski. Zdjęcie z nim na portalu społecznościowym w internecie opublikowała sama Ludmiła Kozłowska. Stefan Krajewski mówi, że trwa wyjaśnianie okoliczności pojawienia się jej na spotkaniu.

Na spotkaniu w Domu Polski Wschodniej w Brukseli było około 120 osób. To doroczne spotkanie mieszkających w Belgii Polaków przy okazji przekazywania prezydencji przez dany samorząd województwa.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie przejęło na 2018 r. koordynację Domu Polski Wschodniej w Brukseli

1.01.2018, 15:13

Promocja gospodarcza, prezentacja kultury i tradycji w związku ze 100-leciem niepodległości Polski będą głównymi działaniami Domu Polski Wschodniej w Brukseli w 2018 r. Koordynację pracy Domu na 2018 r. przejęło województwo podlaskie.


Wymiana szkolna i seniorów - władze Siemiatycz nawiązały współpracę z belgijską gminą Etterbeek

26.11.2017, 11:30

Wymiana szkolna i i seniorów - to będą pierwsze zadania jakie chcą wspólnie zrealizować władze Siemiatycz i gminy Etterbeek w Brukseli.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz
stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok