Radio Białystok | Wiadomości | Wydalonej z Polski Ukrainki nie było na liście gości zaproszonych do Domu Polski Wschodniej w Brukseli

Wydalonej z Polski Ukrainki nie było na liście gości zaproszonych do Domu Polski Wschodniej w Brukseli

autor: Renata Reda

6.12.2018, 12:42, akt. 13:53

Wydalonej z Polski Ukrainki Ludmiły Kozłowskiej nie było na liście gości zaproszonych na spotkanie do Domu Polski Wschodniej w Brukseli. Oświadczenie w tej sprawie zamieszczono na stronie internetowej placówki.

Bruksela, fot. Joanna Żemojda
Bruksela, fot. Joanna Żemojda

Wydalonej z Polski Ukrainki nie było na liście gości zaproszonych do Domu Polski Wschodniej w Brukseli - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Ludmiła Kozłowska jest szefową Fundacji Otwarty Dialog

Ukrainka Ludmiła Kozłowska jest szefową Fundacji Otwarty Dialog. W sierpniu polskie władze wpisały ją do Systemu Informacyjnego Schengen i wydaliły z kraju. Powodem miały być wątpliwości dotyczące źródeł finansowania prowadzonej przez nią fundacji.

W sieci pojawił się filmik na którym widać marszałka województwa podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego i członka Zarządu Województwa Stefana Krajewskiego oraz Ludmiłę Kozłowską. Materiał video można obejrzeć m.in. na knyszynska.eu.


Na spotkaniu był też ambasador Polski w Belgii Artur Orzechowski. Zdjęcie z nim na portalu społecznościowym w internecie opublikowała sama Ludmiła Kozłowska.

Na zdjęcie zareagowała ambasada RP w Brukseli. Na portalu społecznościowym napisano: "Organizatorem przyjęcia wigilijnego 5.12 był Dom Polski Wschodniej. Ambasador RP w Belgii zwrócił się o wyjaśnienie, jak doszło do udziału w imprezie działaczy skompromitowanej organiz. pozarządowej, którzy wykorzystali okazję do nieuczciwej manipulacji wizerunkiem dyplomaty RP".

Oświadczenie na stronie Domu Polski Wschodniej

Jak czytamy w oświadczeniu na stronie Domu Polski Wschodniej, "wśród gości znaleźli się dyplomaci, włodarze województw Polski Wschodniej, urzędnicy instytucji europejskich i samorządowych, zaprzyjaźnieni goście związani z Klubem Domu Polski Wschodniej. Na uroczystości była też Lyudmyla Kozlovska – prezes Fundacji Otwarty Dialog. Nie była zaproszona na uroczystość w Domu Polski Wschodniej, była tam obecna jako osoba towarzysząca jednemu z gości o czym organizatorzy spotkania nie byli stosownie wcześniej powiadomieni".

Przedstawiciele Domu Polski Wschodniej ubolewają, że "przyjęcie wigilijne organizowane z inicjatywy Polaków pracujących w instytucjach UE oraz polskiej administracji w Brukseli zostało wykorzystane do prywatnych, politycznych celów".

Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, komentując obecność Ludmiły Kozłowskiej na spotkaniu, mówi o prowokacji. Zapewnia, że nikt z Zarządu nie wiedział, że Ukrainka pojawi się na spotkaniu, które było też związane z przekazaniem prezydencji w Domu Polski Wschodniej przez Podlaskie województwu świętokrzyskiemu.

Na spotkaniu w Brukseli było około 120 osób.

| red: mag, maj

ZOBACZ TEŻ:


Wydalona z Polski Ukrainka była w Brukseli na imprezie z marszałkiem województwa podlaskiego

6.12.2018, 12:13

To prowokacja - tak obecność na spotkaniu w Domu Polski Wschodniej w Brukseli wydalonej z Polski Ukrainki komentuje członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRowerBiałystok, fot. Mariusz Gajlewicz
POGODA
20.05.2019, 14:49, akt. 18:03

Ulewy i grad w Podlaskiem


Kampus UwB, fot. Lech Pilarski
MÓWI SIĘ
20.05.2019, 15:44, akt. 16:01

Będzie trudniej uzyskać doktorat

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok