Radio Białystok | Wiadomości | PŚ w skokach narciarskich - Żyła drugi, Stoch trzeci w Engelbergu

PŚ w skokach narciarskich - Żyła drugi, Stoch trzeci w Engelbergu

16.12.2018, 15:54, akt. 16:15

Piotr Żyła zajął drugie, a Kamil Stoch trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zwyciężył prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi.

victor zastol'skiy - Fotolia.com

Piotr Żyła po raz dziewiąty w karierze znalazł się w czołowej trójce w zawodach indywidualnych PŚ, a Stoch na podium rywalizację kończył już 60-krotnie.

Kobayashi był bezkonkurencyjny. Żyłę wyprzedził aż o 9,3 pkt. Kamil Stoch do zwycięzcy stracił 14,9 pkt.

Najlepszy wynik w sezonie uzyskał Dawid Kubacki, który zajął piąte miejsce. Jakuba Wolnego sklasyfikowano na 22. pozycji, a Stefana Hulę na 27. Z Polaków do serii finałowej nie awansował jedynie Maciej Kot, który był 42.

źródło: PAP | red: mag

Kamil Stoch wygrał ostatni w sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy.