Radio Białystok | Wiadomości | Biegnie, bo uważa, że "talent nie wystarczy"

Biegnie, bo uważa, że "talent nie wystarczy"

25.05.2009, 15:49, akt. 15:49

Piotr Kuryło maratończyk z Augustowszczyzny wyruszył dziś, 25 maja, na Węgry, gdzie zamierza wziąć udział w maratonie wokół Balatonu. Biegacz ma do pokonania blisko 1000 kilometrów.

Piotr Kuryło wyruszył spod kolumny króla Zygmunta Augusta stojącej w centrum miasta. Prowiant i kilka rzeczy osobistych zapakował do specjalnego wózka, który na trasie służy mu także jako łóżko. Na nim zawiesił plakat z hasłem "Talent nie wystarczy", bo tę wyprawę maratończyk zadedykował wszystkim uzdolnionym osobom, które - najczęściej z przyczyn finansowych - mają problemy z rozwijaniem swoich pasji. Pan Piotr liczy, że tym sposobem poruszy serca ludzi władzy oraz sponsorów i zachęci ich do udzielania hojnego wsparcia.

Ale bieg na Węgry to tylko część całej trasy. Kulminacją ma być maraton wokół Balatonu. "Liczy on 212 km" - informuje biegacz. "Wystartują w nim najlepsi zawodnicy z całego świata. Mam nadzieję, że będę mógł walczyć z mistrzem świata w biegu 24 godzinnym."

Kciuki za biegacza trzymać będzie wielu mieszkańców Augustowszczyzny. O czym przekonał się przed wyruszeniem w drogę, bo powodzenia życzył mu zarówno wiceburmistrz Augustowa, jak i przechodnie którzy byli na Rynku Zygmunta Augusta.

Piotr Kuryło, to doświadczony biegacz. Do tej pory m.in. przebiegł Polskę na krzyż oraz wziął udział w najtrudniejszym maratonie świata z Aten do Sparty, gdzie zajął drugie miejsce. (kjs)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok