Radio Białystok | Wiadomości | Kilkanaście nieprawidłowości w trzech skontrolowanych escape roomach w regionie

Kilkanaście nieprawidłowości w trzech skontrolowanych escape roomach w regionie

5.01.2019, 16:43, akt. 17:05

Kilkanaście nieprawidłowości dotyczących ochrony przeciwpożarowej i zasad ewakuacji wykazały przeprowadzone w sobotę do południa kontrole w trzech escape roomach w Podlaskiem: w Białymstoku, Łomży i Suwałkach - podała straż pożarna.

Jérôme Rommé - stock.adobe.com
Jérôme Rommé - stock.adobe.com

Osiem miejsc w Podlaskiem

W regionie działa łącznie osiem podmiotów prowadzących escape roomy, najwięcej - sześć - w Białymstoku oraz po jednym w Suwałkach i Łomży - poinformował rzecznik podlaskiej Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Gierasimiuk.Escape room - rozrywka zyskująca popularność w PodlaskiemW sobotę (5.01), zgodnie z zarządzeniem po piątkowym tragicznym wypadku, w którym w escape roomie w Koszalinie zginęło pięć młodych dziewczyn, strażacy rozpoczęli kontrole escape roomów w całym kraju.

To nie koniec kontroli

W Białymstoku w sobotę czynny był tylko jeden escape room. Strażacy skontaktowali się lub jeszcze próbują skontaktować z pozostałymi podmiotami w mieście, kontrole będą prowadzone sukcesywnie, niektóre jeszcze w sobotę, jedna jest zaplanowana na poniedziałek.

Złe instalacje i materiały

Tomasz Gierasimiuk poinformował, że na razie w skontrolowanych w Podlaskiem takich miejscach nie wydano żadnych decyzji w związku z wykrytymi nieprawidłowościami. Wskazał, że strażacy wykazali np. nieprawidłowości dotyczące instalacji elektrycznej czy gazowej, niewłaściwe użyte materiały do wykończenia takich miejsc czy nieodpowiednio szerokie drogi ewakuacji.

Podlascy strażacy zapowiadają, że kompleksowa ocena i wyniki kontroli będą podane w przyszłym tygodniu, gdy wszystkie kontrole się zakończą.źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz


stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok