Radio Białystok | Wiadomości | Natalia Maliszewska zakończyła ME w short tracku z jednym medalem

Natalia Maliszewska zakończyła ME w short tracku z jednym medalem

autor: Adam Janczewski, Jerzy Kułakowski, Robert Bońkowski

13.01.2019, 09:32, akt. 14.01.2019, 05:47

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zdobyła złoty medal rozgrywanych w holenderskim mieście Dordrecht mistrzostw Europy w short tracku na dystansie 500 m. Na pozostałych dystansach plasowała się na odległych pozycjach.

Natalia Maliszewska mistrzynią Europy na dystansie 500 metrów w short tracku, fot. Rafał Oleksiewicz

Mistrzyni z Białegostoku

23-letnia zawodniczka jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na tym dystansie.

Drugie miejsce na dystansie 500 metrów zajęła Włoszka Martina Valcepina, trzecie Holenderka Lara van Ruijven, a za podium znalazła się jej rodaczka Suzanne Schulting.

Natalia Maliszewska startowała w sobotę (12.01) także w biegu na 1500 m, w którym uplasowała się na 12. miejscu.

Ostatni dzień mistrzostw

W ostatnim dniu short trackowych Mistrzostw Europy w holenderskim Dordrechcie Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok startowała na 1000 metrów. Odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 13-tej pozycji.

To pozwoliło jej awansować do Superfinału na 3 kilometry z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek mistrzostw. Zajęła w nim ostatnie miejsce, a w klasyfikacji wielobojowej uplasowała się na 4 pozycji.

źródło: PAP | red: rbon, mag, ary

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła 3 miejsce w rywalizacji na 500 metrów short trackowego Pucharu Świata w Ałmatach.

Natalia Maliszewska i Urszula Kamińska

18.11.2018, 19:30

- To jest dopiero początek sukcesów i nie chcę, żeby one mnie w jakiś sposób zmyliły. A główny cel, który ma nasza drużyna, to igrzyska olimpijskie - mówi łyżwiarka.

Łyżwiarka Natalia Maliszewska wygrała rywalizację na 500 m w Salt Lake City

12.11.2018, 06:53

100-lecie niepodległości Polski w znakomitym stylu uczciła Natalia Maliszewska. Łyżwiarka Juvenii Białystok wygrała rywalizację na 500 metrów short trackowego Pucharu Świata w Salt Lake City.