Radio Białystok | Wiadomości | Weekend w regionie z opadami śniegu i mroźną pogodą - w nocy możliwe spadki temperatury do -15°C

Weekend w regionie z opadami śniegu i mroźną pogodą - w nocy możliwe spadki temperatury do -15°C

autor: Renata Reda

26.01.2019, 08:19, akt. 08:42

Zima w pełni, śniegu w naszym regionie będzie przybywać. Synoptycy zapowiadają opady także w sobotę i niedzielę (26-27.01).

Zima w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Zima w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Minionej doby, czyli od piątkowego poranka do sobotniego poranka spadło kilka centymetrów śniegu - mówi Wiesław Winnicki z białostockiego biura prognoz.


- Przeciętnie spadło od 4 do 7 cm śniegu. Zimowa aura nadal utrzyma się, w ciągu dnia będzie zachmurzenie duże, a miejscami wystąpią opady śniegu. Temperatura w regionie w ciągu dnia będzie utrzymywało się w granica od -6°C do -4°C -mówi Wiesław Winnicki.


W nocy też może padać śnieg, a temperatura minimalna od -13°C do -10°C, przy dłuższych rozpogodzeniach możliwe spadki temperatury do -15°C. Synoptycy przewidują, że także w niedzielę będzie padać śnieg.


Trudny czas dla osób bezdomnych


Przy tak niskich temperaturach łatwo o wychłodzenie organizmu. W najbliższe dni i noce w Białymstoku będą dodatkowe patrole strażników miejskich. Będą zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku, niedołężne. Patrolującym ulice strażnikom będą też towarzyszyć ratownicy z grupy Medival.

W ciągu ponad dwóch miesięcy akcji "Zimowy ratownik", białostoccy strażnicy interweniowali ponad tysiąc razy w stosunku do osób bezdomnych i nietrzeźwych. Do ponad 30 osób wzywali pogotowie ratunkowe.

W związku z nadejściem kolejnej fali mrozów straż miejska znów apeluje do mieszkańców, aby każdą zauważoną osobę, która może potrzebować pomocy i miejsca, w których mogą przebywać bezdomni zgłaszać pod numer telefonu 986.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Prawie 45 tys. zł kary nałożyli urzędnicy na firmy odpowiedzialne za odśnieżanie Białegostoku

25.01.2019, 18:07

"To przede wszystkim skutek nieodśnieżonych chodników" - mówi Anna Kowalska z Urzędu Miejskiego.


Zima znowu sparaliżowała komunikację w regionie

25.01.2019, 14:38

Przez obfite opady śniegu ruch na drogach w Podlaskiem jest utrudniony.


Rozpoczęło się zimowe dokarmianie żubrów w Białowieskim Parku Narodowym

23.01.2019, 15:19

Kilkaset ton jedzenia przygotowali na ten sezon pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego dla żubrów. Rozpoczęło się ich zimowe dokarmianie.


"Nie bądźmy obojętni" - wspólne działania służb przy zapewnieniu bezpieczeństwa bezdomnym w Łomży

23.01.2019, 13:00

Codzienne kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych, udzielanie informacji o formach pomocy dostępnych na terenie regionu czy wsparcie medyczne - to główne działania, jakie zimą będą podejmować łomżyńskie służby w ramach akcji "Nie bądźmy obojętni".


Moc atrakcji dla dzieci i młodzieży - Akcja Zima w Białostockim Ośrodku Kultury

23.01.2019, 10:47

To propozycje dla wszystkich, którzy zostają w mieście, albo przyjeżdżają do Białegostoku i chcą twórczo spędzić feryjne przedpołudnia. W Białostockim Ośrodku Kultury trwa Akcja Zima czyli mix wszystkiego, co dzieci lubią najbardziej.


Miłośnicy narciarstwa biegowego mogą aktywnie spędzić czas w ośrodku sportowym w białostockich Dojlidach

22.01.2019, 13:05

To propozycja dla wszystkich którzy nie boją się zimy i lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Plaża w białostockich Dojlidach o tej porze roku zamienia się w ośrodek dla miłośników narciarstwa biegowego. Chętni mogą postawić tu swoje pierwsze kroki na nartach, ale też nie brakuje miejsca do zabaw na sankach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok