Radio Białystok | Wiadomości | Jemeńczycy zatrzymani za przekroczenie "zielonej granicy" z Białorusią

Jemeńczycy zatrzymani za przekroczenie "zielonej granicy" z Białorusią

11.02.2019, 19:14, akt. 19:23

Dwóch Jemeńczyków, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Białorusią, zatrzymały na obrzeżach Krynek Straż Graniczna i policja. Cudzoziemcy zostali przekazani stronie białoruskiej - poinformowała w poniedziałek (11.02) Straż Graniczna.

Źródło fot. POSG
Źródło fot. POSG

Dwóch Jemeńczyków zatrzymanych koło Krynek

Nielegalne przekroczenie granicy z Białorusi do Polski odkrył patrol SG z placówki w Krynkach. Na pasie drogi granicznej znalazł wskazujące na to ślady. Powiadomiono patrole SG w terenie i miejscowych policjantów. Wspólne działania doprowadziły do zatrzymania dwóch osób. Mężczyźni w wieku 35 i 39 lat okazali się Jemeńczykami. Przyznali się do nielegalnego pokonania granicy.

Jak poinformowała rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz, to w tym roku druga grupa nielegalnych migrantów zatrzymana przez pograniczników w województwie podlaskim, gdzie przebiega m.in. część granicy polsko-białoruskiej, czyli zewnętrznej granicy UE. W 2018 roku funkcjonariusze tego oddziału SG zatrzymali dziewiętnaście takich grup - w sumie ponad sto osób.

M.in. we wrześniu w miejscowości Krzywe zatrzymali dziesięć osób, obywateli Wietnamu, w czasie kontroli osobowego samochodu, którym według przepisów może podróżować 5 osób. Kierowca próbował uciekać przed kontrolą, auto wpadło do rowu, ale nikomu nic się nie stało. Zgodnie z przepisami o readmisji po przeprowadzeniu stosownych procedur grupa ta została przekazana Litwinom.

Miesiąc wcześniej na tej samej granicy SG i służby celno-skarbowe zatrzymały dwudziestu Wietnamczyków, przemycanych w ciężarówce jadącej do Polski z Estonii. Również oni zostali odesłani na Litwę.

źródło: PAP | red: wsz

ZOBACZ TEŻ:


Straż Graniczna zatrzymała 4 nielegalnych imigrantów

21.09.2018, 15:30

4 Wietnamczyków, którzy nielegalnie wjechali do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Augustowa. Wpadli też organizatorzy ich przemytu - Rosjanin i Kazach.


Straż Graniczna z Sejn zatrzymała 10 nielegalnych imigrantów w osobowym aucie

7.09.2018, 09:34

Dziesięcioro nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymała podlaska Straż Graniczna w czasie kontroli osobowego samochodu, którym według przepisów może podróżować 5 osób. Kierowca próbował uciekać przed kontrolą, auto wpadło do rowu, ale nikomu nic się nie stało.


Służby graniczne zatrzymały 16 nielegalnych imigrantów z Wietnamu

31.08.2018, 14:37

Szesnastu nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymały służby graniczne w czasie kontroli łotewskiego busa w Augustowie. Cudzoziemcy zostaną przekazani stronie litewskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok