Radio Białystok | Wiadomości | Suwałki. Wobec firmy, która bezprawnie wywoziła śmieci wszczęto postępowanie

Suwałki. Wobec firmy, która bezprawnie wywoziła śmieci wszczęto postępowanie

autor: Areta Topornicka

21.02.2019, 18:27, akt. 22.02.2019, 20:02

Nielegalne wysypisko w Suwałkach wykryła Straż Miejska za pomocą drona.

źródło: Urząd Miejski w Suwałkach
źródło: Urząd Miejski w Suwałkach

Trzeba było użyć urządzenia, bo nie można było dojechać w miejsce przy ul. Staniszewskiego, które telefonicznie wskazała osoba zawiadamiająca o wysypisku.

Dron zarejestrował, że na prywatnej działce, na której znajduje się naturalny ciek wodny, składowany jest gruz. Było tam też kilkanaście kontenerów na śmieci. Sprawę przejął Wojewódzki Inspektorat  Ochrony Środowiska. Dzięki oznaczaniom na kontenerach udało się ustalić firmę, która nielegalnie wywoziła śmieci. 

Będzie teraz musiała zapłacić 25 tysięcy złotych kary. Musi też posprzątać teren.

AKTUALIZACJA - 22.02.2019

Rzecznik suwalskiego Ratusza Kamil Sznel zdementował podaną wczoraj przez siebie informację o tym, że firma, która nielegalnie wywoziła śmieci przy ul. Staniszewskiego w Suwałkach zapłaci 25 tys. zł kary. Wobec firmy dopiero prowadzone jest postępowanie, a kara najprawdopodobniej będzie dotkliwsza.
Nielegalne wysypisko śmieci namierzyła Straż Miejska za pomocą drona. W okolicy naturalnego cieku wodnego leżały znaczne ilości odpadów budowlanych. W pobliżu znajdowały się też kontenery na śmieci. Sprawę prowadzi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

| red: mag, mik

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny nie zgadzają się, by na wysypisko w Hryniewiczach trafiało więcej odpadów

21.02.2019, 15:24

Jest już akcja na Facebooku, a w planach są dalsze działania. Mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny nie zgadzają się, by na wysypisko w Hryniewiczach trafiało prawie dwa razy więcej odpadów niż do tej pory. A z takim wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku wystąpiła spółka "Lech". Mieszkańcy obawiają się, że nieprzyjemny zapach, który już teraz czują, będzie jeszcze większy.


Mieszkańcy suwalskich blokowisk zapłacą więcej za wywóz śmieci

31.01.2019, 13:43

Ratusz tłumaczy zwiększenie opłat tym, że wielu suwalczan nie segreguje odpadów. Generuje to dla miasta dodatkowe koszty, które wkrótce przekroczyć mają milion złotych.


Problem z powietrzem w Suwałkach

30.01.2019, 12:56

- Nie można nie przejmować się komunikatami o zanieczyszczeniu powietrza — powiedział w Studiu Suwałki naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach Jerzy Gałązka.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Pływanie na Byle Czym


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok