Radio Białystok | Wiadomości | Jarosław Zieliński: Nie ma potrzeby zmiany na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku

Jarosław Zieliński: Nie ma potrzeby zmiany na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku

autor: Grzegorz Pilat

15.03.2019, 19:26, akt. 16.03.2019, 08:29

Nie ma potrzeby zmiany na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku - mówi wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Jarosław Zieliński, fot. Joanna Szubzda
Jarosław Zieliński, fot. Joanna Szubzda

Gość Polskiego Radia Białystok odniósł się w  ten sposób do  informacji medialnych według których nadinspektor Daniel Kołnierowicz  miał otrzymać naganę po przeprowadzonym wobec niego  postępowaniu  dyscyplinarnym. Nie potwierdza tego Komenda Główna Policji.

Chodziło o ogłoszenie przez komendanta konkursu na "najlepszy anonim" o posłance PO Bożenie Kamińskiej. Jak mówi wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, postępowanie dyscyplinarne jeszcze się nie zakończyło.

-  Postępowanie dyscyplinarne jeszcze się prawomocnie nie zakończyło.  Zupełnie nieprawdziwa, jednostronna i wypaczona interpretacja tego co powiedział komendant w jednej z rozgłośni radiowych stała się powodem do ataku na niego. Opinie językoznawców i etyków zostały sporządzone dla tej sytuacji pokazują jednoznacznie, że nie było żadną intencją komendanta Kołnierowicza ogłaszanie jakiegoś "konkursu na anonimy" o posłance Kamińskiej. Nie zamierzam oczywiście w żaden sposób wpływać na  decyzje tego organu, w którego kompetencjach jest rozstrzygnięcie tej sprawy, czyli Komendanta Głównego Policji - mówi Jarosław Zieliński.

Minister Jarosław Zieliński podkreśla, że nie ma potrzeby zmiany na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Nie ma najmniejszych powodów, żeby dochodziło do zmiany. Nadinspektor Daniel Kołnierowicz bardzo dobrze kieruje Podlaskim Garnizonem Policji. Jest jednym z najlepszych komendantów, najzdolniejszych oficerów.  Mieszkańcy Podlasia czują się tutaj bezpiecznie. Goście, którzy przyjeżdżają również, więc dlaczego mielibyśmy zmieniać komendanta.  Chyba nie dlatego, że opozycja, która posługuje się oszczerczymi anonimami tego żąda. To byłby absurd, żebyśmy słuchali takich podpowiedzi tych, którzy chcą kapitał polityczny zbijać na atakach na  policję

- dodaje wiceminister.
Postępowanie dyscyplinarne wobec generała Daniela Kołnierowicza rozpoczęło się na początku roku. Komendant Wojewódzki Policji wypowiedział słowa o konkursie na anonim o posłance Bożenie Kamińskiej w trakcie wywiadu dla jednej z lokalnych rozgłośni radiowych. Zrobił to po tym, gdy posłana PO ujawniał w mediach anonimy o rzekomych nieprawidłowościach w podlaskiej policji.

| red: mag, rbon

ZOBACZ TEŻ:


nadinsp. Daniel Kołnierowicz [wideo]

11.03.2019, 07:55

- Sprawca bądź sprawcy byli na terenie miasta wcześniej kilkukrotnie, robili rozpoznanie co do sposobu poruszania się matki i dziecka, co do tego, którędy najłatwiej wyjechać z Białegostoku, jak wyjechać albo wjechać do miejsca porwania bez uwidaczniania się na różnego rodzaju kamerach.


Wiceminister Jarosław Zieliński odpiera zarzuty z anonimowych donosów

17.12.2018, 09:10

- W anonimach na mój temat, które ostatnio nagłośniła posłanka Platformy Obywatelskiej Bożena Kamińska, są same oszczerstwa i kłamstwa - stwierdził poniedziałkowy (17.12) gość Radia Białystok, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.


nadinsp. Daniel Kołnierowicz [wideo]

21.11.2018, 08:42

"Kontrolerzy pracują w Komendzie Głównej na podstawie materiałów, które zebrali. Natomiast u nas na terenie województwa ich nie ma" - mówi szef podlaskich policjantów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Ekiden


fot. Monika Kalicka
PRACA
21.05.2019, 06:43, akt. 10:23

Mikrofon szuka człowiekaPożar domu w Żywkowie, 20.05.2019, fot. Ryszard Minko
POŻAR
20.05.2019, 18:49, akt. 21.05.2019, 07:12

Pożar domu w Żywkowie niedaleko Zabłudowa [zdjęcia]

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok