Radio Białystok | Wiadomości | Zamknięta jedna jezdnia Alei Jana Pawła II w Białymstoku - początek modernizacji

Zamknięta jedna jezdnia Alei Jana Pawła II w Białymstoku - początek modernizacji

autor: Edyta Wołosik

18.03.2019, 07:14, akt. 09:53

To kolejne zmiany w ruchu na drodze wylotowej z Białegostoku w kierunku Warszawy. Od poniedziałku (18.03) całkowicie zamknięta jest prawa jezdnia Alei Jana Pawła II.

Skrzyżowanie al. Jana Pawła II i Narodowych Sił Zbrojnych, fot. Wojciech Szubzda
Skrzyżowanie al. Jana Pawła II i Narodowych Sił Zbrojnych, fot. Wojciech Szubzda

- Związane to jest z trwającą modernizacją w tej części miasta - mówi Anna Kowalska z urzędu miejskiego.

Z czterech dotychczasowych pasów na Alei Jana Pawła II od poniedziałku dostępne są dwa - po jednym w każdym kierunku. Wykonawca rozpoczyna kolejne prace i wprowadza zmianę organizacji ruchu.

Utrudnienia mają potrwać dwa miesiące. Przez ten czas nie będzie działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ulicą Narodowych Sił Zbrojnych i przy wjeździe do McDonald`s.

A wszystkie prace w tym miejscu mają zakończyć się w połowie roku.Jak podaje UM w Białymstoku, na al. Jana Pawła II wystąpią następujące utrudnienia w ruchu:

Etap I: 13-15 marca 2019 r. w godz. 8-17 wystąpią utrudnienia w ruchu polegające na zamknięciu (na odcinku ok. 30 m) wewnętrznych pasów ruchu na obu jezdniach, przed skrzyżowaniem z ul. Bacieczki. Początek zawężenia jezdni: 30 metrów przed skrzyżowaniem, jadąc w kierunku granicy miasta.

Etap II: od 18 marca 2019 r. od godz. 9 na okres ok. 2 miesięcy zostanie całkowicie zamknięta prawa jezdnia (jadąc w kierunku granicy miasta) na odcinku od skrzyżowania z ul. Bacieczki (początek zamknięcia jezdni: 30 metrów przed skrzyżowaniem) do zjazdu do Restauracji McDonald`s. Ruch w obu kierunkach będzie odbywać się jezdnią lewą – po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Narodowych Sił Zbrojnych oraz przy wjeździe do restauracji McDonald`s. Jadących al. Jana Pawła II w kierunku centrum oraz na skrzyżowaniu ul. Narodowych Sił Zbrojnych z al. Jana Pawła II będzie obowiązywać zakaz skrętu w lewo. Ten zakaz nie będzie obowiązywał mieszkańców okolicznych posesji i pojazdów obsługujących budowę. Zostaną wyznaczone tymczasowe przystanki autobusowe. Na odcinku od ul. Hotelowej do ul. Bacieczki ruch pieszych będzie możliwy wzdłuż prawej strony jezdni.

Na czas prowadzonych prac, osoby podróżujące w kierunku centrum będą obowiązywać następujące objazdy:

- ul. Gen. F. Kleeberga – ul. H. Kołłątaja – ul. Konstytucji 3 Maja,

- ul. Narodowych Sił Zbrojnych – ul. Komisji Edukacji Narodowej – ul. H. Kołłątaja – ul. Konstytucji 3 Maja.

Powyższe utrudnienia są związane z realizacją inwestycji: „Rozbudowa ul. Narodowych Sił Zbrojnych z al. Jana Pawła II w Białymstoku wraz z infrastrukturą techniczną”.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Fundusz Dróg Samorządowych: Rekordowe pieniądze na modernizacje dróg w woj. podlaskim

14.03.2019, 13:50

332 mln zł - to podstawowa kwota, jaka ma trafić w 2019 r. na modernizacje dróg gminnych i powiatowych w Podlaskiem z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych - poinformował w czwartek (14.01) na konferencji prasowej w Białymstoku wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


Kontrowersje wokół wycinki drzew przy modernizowanej drodze krajowej nr 66

7.03.2019, 15:50

Setki, a nawet tysiące drzew trzeba będzie wyciąć przy modernizowanej drodze krajowej nr 66. Chodzi o odcinek od Bielska Podlaskiego do przejścia granicznego w Połowcach. Ile dokładnie będzie wyciętych drzew rosnących przy drodze nr 66? - tego nie wiedzą nawet drogowcy, bo nie policzyli wszystkich drzew.


Podlaskie samorządy dostaną ponad 330 mln zł na budowę i remont dróg lokalnych

25.02.2019, 17:30

To zupełnie nowy program - dotyczy budowy i remontów dróg lokalnych. Ponad 330 milionów złotych na ten cel dostaną samorządy z województwa podlaskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wakacje ze smakiem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok