Radio Białystok | Wiadomości | Most na Bugu połączy dwa województwa - jest list intencyjny w sprawie jego budowy

Most na Bugu połączy dwa województwa - jest list intencyjny w sprawie jego budowy

autor: Renata Reda

21.03.2019, 18:41, akt. 22.03.2019, 09:40

Samorządowcy zapewniają, że to długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Na rzece Bug w miejscowościach Granne i Krzemień ma powstać most.

Podpisanie listu intencyjnego ws. budowy mostu na Bugu, fot. Renata Reda
Podpisanie listu intencyjnego ws. budowy mostu na Bugu, fot. Renata Reda

Samorządowcy podpisali list intencyjny ws. budowy mostu na Bugu - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Most połączy powiaty siemiatycki i sokołowski, a tym samym województwo podlaskie i mazowieckie. Samorządowcy podpisali list intencyjny w sprawie jego budowy.

Cała przeprawa ma mieć 2400 metrów

Jak informuje Czesław Szymankiewicz z warszawskiego Instytutu Badawczego Budowy Dróg i Mostów, sam most będzie miał 360 metrów długości, ale cała przeprawa - 2400 metrów. Będzie tam po jednym pasie ruchu w każdą stronę, dodatkowo przewidziano ścieżkę pieszo-rowerową.

W lutym - marcu 2021 roku powinna być już decyzja środowiskowa - dodaje Czesław Szymankiewicz. Rok później może rozpocząć się budowa. Most mógłby być gotowy na początku 2024 roku.

80 proc. kosztów z budżetu państwa

Jak informuje wicestarosta siemiatycki Marek Bobel, inwestycja ma kosztować do 100 milionów złotych - 80 procent będzie z budżetu państwa, po 9 procent kosztów pokryją samorządy wojewdztwa mazowieckiego i podlaskiego, a po 0,5 procent będzie z budżetów powiatów siemiatyckiego i sokołowskiego oraz gmin Perlejewo i Jabłonna Lacka.

List intencyjny w sprawie budowy mostu podpisali w czwartek (21.03) w Siemiatyczach: starosta siemiatycki Jan Zalewski, wicestarosta Marek Bobel, wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś, wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Orzełowska, starosta sokołowski Elżbieta Sadowska, wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk i wójt gminy Perlejewo Jakub Wierzbicki.

W liście samorządowcy oświadczają, iż zawiązują współpracę w celu budowy mostu drogowego wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi na rzece Bug pomiędzy gminami Jabłonna Lacka i Perlejewo, w związku z ubieganiem się o przyznanie dofinansowania w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej - Mosty dla Regionów.


| red: zmj, ary

ZOBACZ TEŻ:


Po 15 miesiącach wstrzymania prac Polski Związek Motorowy może dokończyć budowę nowej stacji diagnostycznej w Siemiatyczach

6.03.2019, 17:14

Inwestycja była już niemal na ukończeniu, kiedy w grudniu 2017 roku okazało się, że na terenie budowy odnaleziono fragmenty kości.


Jest nowy szlak na turystycznej mapie województwa

13.10.2018, 14:45

Na jego trasie znajdują się takie miejscowości jak Drohiczyn, Grabarka czy Stary Kornin, a w nich - malownicze, zabytkowe cerkwie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wakacje ze smakiem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok