Radio Białystok | Wiadomości | Jedna z białostockich firm wysypała setki ton gruzu na działkę z drzewami - okoliczni mieszkańcy zaniepokojeni

Jedna z białostockich firm wysypała setki ton gruzu na działkę z drzewami - okoliczni mieszkańcy zaniepokojeni

autor: Ryszard Minko

18.04.2019, 07:45, akt. 11:30

Dorodne drzewa przysypane setkami ton poremontowego gruzu - tak wygląda okolica siedziby jednej z białostockich firm na obrzeżach miasta w sąsiedztwie domów jednorodzinnych.

Fot. Ryszard Minko
Fot. Ryszard Minko

Jedna z białostockich firm wysypała setki tonu gruzu na działkę z drzewami - okoliczni mieszkańcy zaniepokojeni - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Po interwencji zaniepokojonych mieszkańców władze miejskie i inspektorat ochrony środowiska prowadzą kontrolę właścicieli działki, którzy mieli w ten sposób pozbyli się setek ton betonowych odłamków.

Jak relacjonuje nam jedna z mieszkanek osiedla podczas remontu wielopiętrowego budynku firmy, pewnego dnia przy pomocy dużego spychacza robotnicy pozbyli się hałd gruzu zalegającego na utwardzonym placu firmy i przerzucili go przez płot wprost na trawnik i okazałe drzewa. Jak wynika z oględzin miejsca zalega tam co najmniej kilkanaście wywrotek drobnego betonu usypanego w 2-3-metrowe kopce.

O wszystkim poinformowano Straż Miejską w Białymstoku, która wraz z Departamentem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego wyjaśnia sprawę. Jak informuje Agnieszka Błachowska z Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego - właściciel działki dostał nakaz uprzątnięcia terenu, bo gruz magazynowany jest tam niezgodnie z prawem, bez wymaganych zezwoleń. Firma na to czas do 15 maja.

Odrębną kontrolę w tej sprawie prowadzi także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Białymstoku. Jak mówi naczelnik wydziału inspekcji Marcin Dziedzic - przepisy zezwalają na zagospodarowanie gruzu w celu np. utwardzenia terenu, ale tylko osobom fizycznym i w pewnych limitowanych ilościach. Jeżeli teren należy do podmiotu gospodarczego, taki gruz musi być przekazany do utylizacji.

Właścicielem działki jest białostocka firma zajmująca się produkcją gadżetów reklamowych. Spółka niedawno zmieniła siedzibę i to właśnie przy jej nowym budynku pojawiły się hałdy gruzu. Prezes spółki nie chce rozmawiać na ten temat z mediami i zakazał dziennikarzom przebywania na swoim terenie.

| red: wszStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Pokój z widokiem. Lato 1939" Marcina Wilka


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok