Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia przegrywa z Zagłębiem Lubin [zdjęcia, wideo]

Jagiellonia przegrywa z Zagłębiem Lubin [zdjęcia, wideo]

autor: Jerzy Kułakowski, Wojciech Szubzda

26.04.2019, 05:47, akt. 27.04.2019, 07:40

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:2 wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Żółto-czerwoni utrzymali 4. miejsce w ligowej tabeli.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok, 26.04.2019, fot. Joanna Szubzda

Zagłębie w piątek prowadził z ławki trenerskiej Paweł Karmelita, bo Ben van Dael za zachowanie w spotkaniu z Piastem Gliwice został zawieszony na jedno spotkanie. Karmelita drugi raz zastąpił Holendra i drugi raz wygrał. Wcześniej ograł Lechię Gdańsk 2:1.

Praktycznie pierwsza groźna akcja w meczu dała Zagłębiu prowadzenie. Przy biernej postawie obrońców gości Bartłomiej Pawłowski zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, piłkę jeszcze głową trącił Damjan Bohar i Marian Kelemen był bez szans. Boiskowy zegar wskazywał dopiero szóstą minutę.

Jaga w 1. poł. bez celnego strzału

Po stracie gola Jagiellonia wcale nie rzuciła się do odrabiania strat. Przyjezdni poruszali się cały czas po boisku w tempie spacerowym, byli mało agresywni i nie potrafili nie tylko zagrozić bramce gospodarzy, ale nawet przedostać się w pobliże pola karnego. W pierwszej połowie podopieczni trenera Ireneusza Mamrota nie oddali ani jednego strzału na bramkę rywali.

Zagłębie też nie dyktowało wysokiego tempa, ale nie musiało, bo po pierwsze prowadziło, a po drugie, nawet grając na stojąco potrafiło wypracować sobie sytuacje bramkowe. Jedną z nich na drugiego gola strzałem z bliska zamienił Patryk Tuszyński. Po wstrzeleniu w szesnastkę piłki z prawej strony przez Filipa Jagiełłę napastnik gospodarzy uprzedził defensorów gości i Kelemen musiał drugi raz sięgać do siatki.

2. połowa lepsza w wykonaniu Jagi

W drugiej połowie Jagiellonia się ożywiła i zaczęła stwarzać sytuacje bramkowe. Pierwszą okazję miał Jesus Imaz, ale jego strzał głową z kilku metrów był niecelny. Kilka minut później świetną sytuację miał wprowadzony kilka chwil wcześniej Jakub Wójcicki, lecz tym razem doskonałym refleksem wykazał się Konrad Forenc.

Zagłębie w tym okresie cofnięte na własną połowę zagęszczało pole gry i szukało szans w kontratakach. Poza strzałem z dystansu Bartosza Slisza, po którym Kelemen odbił piłkę przed siebie, lubinianie nie zagrozili bramce gości.

Po analizie VAR zmiana decyzji ws. karnego

Chociaż spotkanie stało się żywsze w porównaniu z pierwszą połową, walki było niewiele i niewiele też było emocji. Stadion ożywił się jeszcze tylko raz, kiedy Zoran Arsenic powalił w polu karnym Łukasza Porębę. Sędzia wskazał na jedenasty metr, ale po analizie wideo zmienił swoją decyzję, bo we wcześniejszej akcji w środku pola dopatrzył się przewinienia jednego z zawodników Zagłębia.

Więcej nic ciekawego w Lubinie się nie działo i zespół z Dolnego Śląska po dwóch porażkach zdobył trzy punkty.

Po tym meczu Jagiellonia Białystok ma prawie tydzień wolnego. 2 maja zagra najważniejszy mecz w sezonie, czyli finał Pucharu Polski. Na stadionie PGE Narodowy w Warszawie zmierzy się z Lechią Gdańsk. Transmisja ze spotkania na naszej antenie.

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Damjan Bohar (6-głową), 2:0 Patryk Tuszyński (28).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Zoran Arsenic.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów: 3022.

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Jakub Tosik, Lubomir Guldan, Damian Oko, Sasa Balic - Bartłomiej Pawłowski (73. Dawid Pakulski), Bartosz Slisz, Filip Starzyński, Filip Jagiełło (80. Łukasz Poręba), Damjan Bohar (87. Patryk Szysz) - Patryk Tuszyński.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Andrej Kadlec, Nemanja Mitrovic, Zoran Arsenic, Bodvar Bodvarsson - Martin Kostal (63. Jakub Wójcicki), Marko Poletanovic (46. Bartosz Kwiecień), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Guilherme Sitya - Jesus Imaz (77. Patryk Klimala).

źródło: PAP | red: wsz, maj, zmj

Jagiellonia wygrała na wyjeździe z Cracovią 1:0. Gola na wagę trzech punktów z rzutu karnego strzelił niezawodny w ostatnich spotkaniach Jesus Imaz.

Rzut karny w Krakowie i zwycięstwo Jagiellonii [zdjęcia]

24.04.2019, 02:44

Piłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli cenne trzy punkty w ekstraklasie. We wtorkowy (23.04) wieczór pokonali na wyjeździe Cracovię.

Mamrot po zwycięstwie nad Cracovią: zagraliśmy dobre spotkanie pod względem taktycznym

23.04.2019, 23:13

Cracovia przegrała u siebie z Jagiellonią Białystok 0:1. Zwycięskiego gola dla Żółto-Czerwonych z rzutu karnego strzelił Jesus Imaz.

Jagiellonia Białystok wygrywa pod Wawelem po bramce Jesusa Imaza [zdjęcia]

23.04.2019, 15:37

Piłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli cenne trzy punkty w ekstraklasie. We wtorkowy (23.04) wieczór pokonali na wyjeździe Cracovię 1:0 (1:0). Dzięki zwycięstwu żółto-czerwoni odskoczyli od rywali na 3 pkt i zajmują 4. miejsce w tabeli.

Niespodziewane zwroty akcji w meczu Jagiellonii z Lechem [zdjęcia]

21.04.2019, 01:23

To był wieczór pełen sportowych emocji. W sobotę (20.04) Jagiellonia Białystok zremisowała z Lechem Poznań 3:3.

Mamrot po remisie z Lechem: mogę mieć pretensje do drużyny tylko o początek meczu

20.04.2019, 20:17

Jagiellonia zremisowała w szalonym wielkosobotnim meczu z Lechem Poznań 3:3.