Radio Białystok | Wiadomości | Pierwsze centrum badawczo-rozwojowe na Podlasiu

Pierwsze centrum badawczo-rozwojowe na Podlasiu

autor: Iza Serafin

29.04.2019, 12:49, akt. 12:57

Spółka Greenko, mieszcząca się w białostockim Parku Naukowo-Technologicznym - jako pierwsza w regionie - otrzymała status centrum badawczo-rozwojowego.

lenetsnikolai, Fotolia.com
lenetsnikolai, Fotolia.com

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii włączyło firmę Greenko do elitarnego grona przedsiębiorstw, mających wspierać polski biznes w zakresie innowacji. Chodzi m.in. o o takie branże, jak farmacja, medycyna, energetyka czy informatyka.

CBR-y są wsparciem technicznym oraz naukowym dla konkretnych branż i specjalizacji jak np. farmacja, medycyna, energetyka, produkcja maszyn górniczych czy sektor informatyczno-inżynierski. Wspólnym mianownikiem tych przedsiębiorstw jest działalność badawczo-rozwojowa (B+R).


- W naszym przypadku nie pracujemy na rzecz konkretniej branży, ale dla całego sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które wytwarzają blisko połowę PKB i są siłą napędową polskiej gospodarki. W niektórych przypadkach nasza pomoc może być nieodzowna. Wiele konkursów na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych z funduszy unijnych zawiera wymóg, aby prace nad innowacją było zlecone jednostce naukowej bądź przedsiębiorcy posiadającemu status CBR. Jesteśmy więc do dyspozycji i liczymy na ciekawe zamówienia, dotyczące realizacji prac badawczo-rozwojowych - mówi prezes Greenko Artur Wołyń.


Greenko sp. z o.o. działa na polskim ryku od 4 lat. Specjalizuje się w szkoleniach dla firm i doradztwie biznesowym, prowadzi badania naukowe i rozwojowe.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
REGION
31.05.2020, 14:56, akt. 15:02

W gminie Kolno będą kluby seniora
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok