Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska "Solidarność" apeluje o głosowanie na Zjednoczoną Prawicę

Podlaska "Solidarność" apeluje o głosowanie na Zjednoczoną Prawicę

20.05.2019, 16:38, akt. 16:42

Podlaska "Solidarność" zaapelowała o głosowanie na kandydatów Zjednoczonej Prawicy w niedzielnych wyborach do PE. - Głosujmy na kandydatów wyczuwających instynktownie wszystkie problemy i oczekiwania mieszkańców tego regionu Polski"- napisali związkowcy w wydanym w poniedziałek (20.05) apelu.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

To apel prezydium Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność" w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego, podpisany przez jego przewodniczącego Józefa Mozolewskiego. Nazwiska popieranych kandydatów nie padły, mowa jest o głosowaniu na Zjednoczoną Prawicę.

- Dotychczas ograniczaliśmy się jedynie do apelowania w sprawie udziału w wyborach. Obecnie przy bardzo spolaryzowanej scenie politycznej nasze stanowisko powinno być jednoznaczne i stanowcze - napisali związkowcy w przekazanym apelu.

Uważają oni, że dla osób, którym bliskie są ideały Solidarności, "niezrozumiałe byłoby popieranie osób i ugrupowań wywodzących się wprost z systemu komunistycznego oraz osób i ugrupowań o poglądach liberalnych" - jak piszą związkowcy - m.in. "odpowiedzialnych wspólnie za rozgrabienie majątku narodowego" i likwidację wielu miejsc pracy w czasie transformacji Polski po 1989 roku i "związany z tym przymusowy exodus ludzi za chlebem".

Zaapelowali o głosowanie na kandydatów Zjednoczonej Prawicy. "Ugrupowanie, z którym co prawda prowadzimy różne spory w ramach demokratycznego porządku prawnego, ale też ugrupowanie, które zrealizowało najwięcej z pracowniczych i społecznych postulatów NSZZ "Solidarność", postulatów z którymi bezskutecznie kołataliśmy do drzwi innych ugrupowań" - napisali związkowcy.

W swoim apelu szczególnie zachęcają do głosowania na "kandydatów wiernych ideałom Solidarności, spieszących z pomocą w rozwiązywaniu spraw związkowych i pracowniczych, interesów Polaków ze szczególnym uwzględnieniem interesów Polski północno-wschodniej skazywanej przez inne ugrupowania polityczne rządzące Polską na ekonomiczne, infrastrukturalne i społeczne wykluczenie".

- Głosujmy na kandydatów wyczuwających instynktownie wszystkie problemy i oczekiwania mieszkańców tego regionu Polski - głosi apel podlaskiej "Solidarności". Kończy się on prośbą o "mobilizowanie swoich najbliższych, sąsiadów, środowisk pracowniczych i społecznych do udziału w wyborach i głosowanie na osoby, które zapewnią realizację naszych postulatów związkowych i regionalnych oraz godnie będą reprezentować interesy Polski w Unii Europejskiej".

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Wybory do europarlamentu, zmiana waluty, programy społeczne, pedofilia w Kościele

20.05.2019, 15:10

To ostatnia prosta przed niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. W niedzielę wybierać będziemy swoich przedstawicieli na 5-letnią kadencję.


Różne środowiska zachęcają w Podlaskiem do wzięcia udziału w wyborach do PE

15.05.2019, 13:32

O wzięcie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja - apelowały w środę (15.05) na wspólnej konferencji prasowej władze województwa podlaskiego, przedstawiciele samorządów, przedsiębiorców, służby zdrowia oraz środowisk naukowych i studentów.


Wybory do Parlamentu Europejskiego - serwisy wyborcze

11.05.2019, 15:57

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Głosować będziemy od 7:00 do 21:00.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok