Radio Białystok | Wiadomości | Białostocka spółka KART otrzyma unijną dotację na zakup wyposażenia do produkcji innowacyjnych produktów

Białostocka spółka KART otrzyma unijną dotację na zakup wyposażenia do produkcji innowacyjnych produktów

autor: Grzegorz Pilat

12.06.2019, 14:02, akt. 14:12

Dzięki tym pieniądzom białostocka firma ma być bardziej innowacyjna i zaawansowana technologicznie.

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Białostocka spółka KarT otrzyma unijną dotację na zakup wyposażenia do produkcji innowacyjnych produktów - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Całkowity koszt projektu to 2,7 mln zł

Ponad milion 300 tys. złotych unijnej dotacji otrzyma białostocka spółka KarT na zakup wyposażenia do produkcji innowacyjnych produktów. Umowę w tej sprawie podpisał marszałek woj. podlaskiego z właścicielami firmy. Całkowity koszt projektu to 2,7 mln zł.

Białostocka firma KarT to przedsiębiorstwo specjalizujące się w obróbce metali i tworzyw, a przy okazji jeden z liderów w wykorzystywaniu unijnych pieniędzy. To już ich szóste dofinansowanie. Wcześniej udało im się rozbudować zakład i kupić nowy sprzęt. Jak mówi prezes firmy Marek Kardasz, tym razem ponad 1,3 mln zł zostanie przeznaczone na innowacje.

- Kupimy urządzenia do działu badawczo-rozwojowego, który został specjalnie stworzony w tym celu. Ma to działać na zasadzie prototypowni, która ma wytwarzać i wdrażać nowe produkty i projekty - tłumaczy Marek Kardasz.

Dzięki tym pieniądzom firma będzie dalej się rozwijać

Piotr Świętochowski z firmy KarT dodaje, że dzięki tym pieniądzom firma będzie dalej się rozwijać.

- Widzimy w którą stronę idzie świat, a szczególnie technologia 4.0 i oczekiwania naszych klientów dlatego te dofinansowanie jest tak istotne - podkreśla Piotr Świętochowski.

Marszałek woj. podlaskiego Artur Kosicki cieszy się, że unijne dofinansowania pomagają opracowywać lokalnym firmom innowacyjne projekt.

- Tego typu działanie jak najbardziej wpłynie na rozwój naszego województwa zarówno przez pryzmat innowacyjności, jak i przedsiębiorczości. Bardzo się cieszymy, że możemy wspierać lokalne firmy - tłumaczy marszałek Artur Kosicki.

Jak dodaje, w ostatnim półroczu, czyli w tej kadencji zarządu województwa podlaskiego podpisano umowy na ponad 120 mln. złotych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Blisko 15 mln zł z UE i środków prywatnych na wsparcie start-upów w Podlaskiem

5.06.2019, 13:54

14,6 mln zł może trafić do podlaskich młodych firm, tzw. startupów, w formie objęcia w nich udziałów dzięki umowie podpisanej w środę (5.06) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku pomiędzy przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego i firmy Bitspiration Booster sp. z o.o.


Można zgłaszać kandydatury do nagrody Łomżyńskie Anioły Biznesu

31.05.2019, 13:44

Tym razem nie będzie Super Anioła, ale w pozostałych kategoriach można już zgłaszać kandydatury do nagrody Łomżyńskie Anioły Biznesu.


Władze Augustowa sprzedały kolejną działkę na terenie podstrefy ekonomicznej

20.05.2019, 07:52

Nieruchomość nabyła augustowska spółka, która chce w tam wytwarzać elementy budowlane. Pozostałe tereny Ratusz planuje zbyć do końca roku.


W Białymstoku testowany jest elektryczny mikrobus firmy Lohr Industrie

16.05.2019, 18:57

W czwartek po południu i w piątek w Białymstoku odbywają się testy elektrycznego mikrobusu francuskiej firmy Lohr Industrie. Władze miasta testują ten pojazd modułowy w komunikacji miejskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok