Radio Białystok | Wiadomości | GDDKiA rozwiązała umowę z firmą Impresa Pizzarotti na odcinek Suwałki-Budzisko Via Baltica

GDDKiA rozwiązała umowę z firmą Impresa Pizzarotti na odcinek Suwałki-Budzisko Via Baltica

18.06.2019, 13:37, akt. 13:43

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozwiązała umowę z firmą Impresa Pizzarotti na budowę 24-km odcinka z Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku drogi S61 Via Baltica. GDDKiA podały w komunikacie, że powodem zerwania umowy był brak realizacji zapisów w kontrakcie.

Fotolia.com
Fotolia.com

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że firma Impresa Pizzarotti była wielokrotnie wzywana do realizacji umowy, która obejmowała projekt i budowę drogi. Zaznaczono, że firma przygotowała wszystkie dokumenty potrzebne do wydania decyzji - zezwolenia na realizację inwestycji. Takie zezwolenie w maju wydał wojewoda podlaski.

"Jednak mimo upływu czasu, po stronie wykonawcy brak było właściwej mobilizacji w zakresie przygotowania do prowadzenia robót budowlanych - m.in. nie zostały zgłoszone listy podwykonawców na usługi i roboty. Nieskończone zostały też projekty wykonawcze, a przedłożona czasowa organizacja ruchu umożliwiająca bezpieczne prowadzenie budowy nie miała wszystkich wymaganych prawem opinii, m.in. policji" - podano w komunikacie.

GDDKiA zapowiada, że w najbliższych miesiącach będzie ogłoszony nowy przetarg, w którym będzie wyłoniony wykonawca robót budowlanych, by budowa mogła się rozpocząć.

Drogowcy podkreślają, że uchybienia ze strony firmy Impresa Pizzarotti dotyczyły etapu przygotowawczego do budowy. "Na S61 Suwałki - Budzisko wykonawca nie przystąpił jeszcze do +widocznej dla kierowców+ realizacji kontraktu, tj. do prowadzenia robót budowlanych, a jego zaniechania w kwestii realizacji zapisów umowy miały miejsce jeszcze na etapie projektu i uzyskania niezbędnych zezwoleń do właściwej realizacji inwestycji" - podkreśla GDDKiA.

Wartość kontraktu z Impresa Pizzarotti to 605,5 mln zł brutto, umowa była podpisana w czerwcu 2017 r.

W ostatnich miesiącach GDDKiA zerwała także umowę na projekt i budowę innego odcinka S61 Via Baltica z Ostrowi Mazowieckiej do Śniadowa. Chodzi o ponad 19 km odcinek Podborze (k. Ostrowi Mazowieckiej) - Śniadowo. Kontrakt zerwano z firmą Rubau Polska sp. z o.o.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Kierowcy w Łomży mogą już przejechać ulicą Geodetów

11.06.2019, 06:23

W Łomży oddano do użytku nową ulicę, którą nazwano ul. Geodetów.


GDDKiA złożyła wniosek o decyzję środowiskową na S19 na odcinku Kuźnica-Sokółka

7.06.2019, 16:26

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na 17-km odcinek przyszłej drogi S19 od granicy polsko-białoruskiej w Kuźnicy do Sokółki.


GDDKiA: podpisano umowę dotyczącą drogi Suchowola-Sztabin

4.06.2019, 14:44

Prawie 1,8 mln zł będzie kosztować opracowanie koncepcji programowej 13-km odcinka drogi Sztabin-Suchowola na trasie nr 8 z Białegostoku do Augustowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku podpisała z wykonawcą umowę w tej sprawie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower


Fot. Monika Kalicka
REGION
14.10.2019, 12:53, akt. 15:03

Jak głosowano w podlaskich powiatach?
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok