Radio Białystok | Wiadomości | Jest decyzja Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki ws. MKS-u Ślepsk Malow Suwałki

Jest decyzja Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki ws. MKS-u Ślepsk Malow Suwałki

autor: Marcin Mazewski

18.06.2019, 19:07, akt. 23.06.2019, 13:40

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki SA podjęła uchwały w sprawie dopuszczenia MKS-u Ślepsk Malow Suwałki do udziału w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce siatkowej mężczyzn.

Ślepsk Suwałki - Stal Nysa, 19.04.2019, fot. Joanna Szubzda
Ślepsk Suwałki - Stal Nysa, 19.04.2019, fot. Joanna Szubzda

Na tę informację czekali wszyscy fani siatkówki w Suwałkach i w całym woj. podlaskim - Ślepsk, decyzją Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki został dopuszczony do rozgrywek PlusLigi. Choć siatkarze wywalczyli awans sportowy już dwa miesiące temu, to formalności musieli dopełnić działacze. I dopięli swego, choć muszą spełnić jeszcze jeden warunek - do końca lipca powołać spółkę - akcyjną, bądź z ograniczoną odpowiedzialnością.W oficjalnym komunikacie Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki czytamy:


Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki SA „(…) podjęła uchwałę w sprawie dopuszczenia do udziału w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej w piłce siatkowej mężczyzn klubu prowadzonego przez stowarzyszenie Miejski Klub Sportowy „Ślepsk”. (…) Dopuszczenie klubu prowadzonego przez Ślepsk Suwałki do rozgrywek PlusLigi następuje pod warunkiem zawiązania spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (a później przedstawienia zarządowi PLS stosownych umów pomiędzy Ślepskiem Suwałki a Spółką), w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2019 roku (…)”.


Radości z takiego obrotu spraw nie kryje prezes MKS-u Ślepsk Malow Suwałki Wojciech Winnik.


Ogromnie się cieszę, że po bardzo trudnym i wymagającym sezonie, udało nam się przejść przez długi proces weryfikacyjny. Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki SA (o czym poinformowała w oficjalnym komunikacie) podjęła decyzję o włączeniu naszego klubu do PlusLigi i przyznaniu licencji na sezon 2019/2020. Na drodze do gry w „Lidze Mistrzów Świata” pozostał ostatni punkt regulaminu, tzn. zawiązanie spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (a później przedstawienia zarządowi PLS stosownych umów pomiędzy klubem a spółką), w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2019 roku. Wszystko jest jednak formalnością i mamy powody do radości. Powstająca hala widowiskowo-sportowa „Suwałki Arena” czeka na wspaniałe, siatkarskie widowiska i kibiców, którzy wypełnią ją po brzegi.

- informuje Wojciech Winnik.


źródło: BP MKS Ślepsk | red: maj, rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Wojciech Winnik

18.06.2019, 13:00

- Do założonego przez nas takiego spokojnego budżetu brakuje jeszcze 20 procent - mówi Wojciech Winnik.


MKS Ślepsk Suwałki ma nowego sponsora tytularnego i trenera

7.05.2019, 15:56

Od tej pory w oficjalnej nazwie klubu, który od przyszłego sezonu będzie grał w Plus Lidze, znajdzie się suwalska firma MALOW, produkująca meble metalowe.


Ślepsk Suwałki pokonał Stal Nysę i wywalczył awans do Plus Ligi Siatkarzy

19.04.2019, 00:38

Ślepsk Suwałki pokonał Stal Nysę 3:1 i wywalczył sportowy awans do Plus Ligi Siatkarzy. Teraz formalności muszą dopełnić działacze.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew

stock.adobe.com
UWAGA!
2.06.2020, 12:58, akt. 13:05

Kolejne oszustwo metodą na BLIK'aźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok