Radio Białystok | Wiadomości | Gimnazjaliści i ósmoklasiści mogą obejrzeć prace egzaminacyjne

Gimnazjaliści i ósmoklasiści mogą obejrzeć prace egzaminacyjne

autor: Adam Dąbrowski

20.06.2019, 09:44, akt. 10:34

Kilkadziesiąt osób - gimnazjalistów i ósmoklasistów - zadeklarowało już chęć sprawdzenia, czy ich prace egzaminacyjne zostały poprawnie ocenione.

Fotolia.com
Fotolia.com

Podobnie jak w przypadku wszystkich zewnętrznych egzaminów, zdający mają do tego prawo po wypełnieniu specjalnego wniosku, który mogą znaleźć na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w zakładce "wglądy".

Wniosek składa się w formie pisemnej, drogą elektroniczną, pocztą tradycyjną albo też osobiście można złożyć. Wnioski są rozpatrywane niezwłocznie, komisja wyznacza termin. Miejscem wglądu jest zawsze siedziba Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży przy Alei Legionów. Wglądu dokonuje się osobiście, może odbyć się w towarzystwie rodziców bądź opiekunów prawnych. Prace można fotografować, można zapisać obraz rozwiązań - tłumaczy kierownik Wydziału Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego Paweł Brodecki.

Ta możliwość jest o tyle ważna, że na obejrzenie własnej pracy uczeń nie może zaprosić ani eksperta, ani nauczyciela przedmiotu, z którego pracę ogląda.

Każdy otrzymuje oryginał własnej pracy, kartę odpowiedzi i - dla porównania - zasady oceniania egzaminy z tego przedmiotu.

Jeżeli wynik egzaminu wydaje się być ustalony niewłaściwie, to znaczy niezgodnie z zasadami oceniania, w ciągu dwóch dni roboczych od dnia dokonania wglądu można złożyć wniosek o weryfikację sumy punktów. W ciągu siedmiu dni dokonujemy ponownej analizy pod kątem poprawności oceny rozwiązań z zasadami oceniania. Jeżeli zastrzeżenie zostanie uznane, dokonujemy korekty wyniku i wydawany jest nowy dokument - dodaje.

W tym roku zainteresowanie tzw. wglądami jest nieco większe, niż w latach poprzednich.

Mimo iż każdy wniosek rozpatrywany jest od razu, ci którzy złożą go teraz, mogą liczyć na zaproszenie do siedziby OKE nie wcześniej niż za kilka dni.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Dariusz Piontkowski

19.06.2019, 17:38

"W tym roku rzeczywiście będzie minimalnie trudniej, ale wszystkie szkoły przygotowują większą liczbę oddziałów, większą liczbę klas, niż w poprzednich latach" - mówi Dariusz Piontkowski.


Ponad 130 tysięcy podlaskich uczniów rozpoczyna wakacje

19.06.2019, 07:22

Koniec z przygotowywaniem się do sprawdzianów i odrabianiem lekcji – ponad 130 tysięcy podlaskich uczniów, podobnie jak ich rówieśnicy w całej Polsce, rozpoczyna dwumiesięczne wakacje.


Kończy się pierwszy etap rekrutacji do białostockich szkół ponadpodstawowych

18.06.2019, 15:06

W tym roku w białostockich szkołach przygotowano ponad 8600 miejsc dla absolwentów podstawówek i likwidowanych gimnazjów. Do wyboru mają 15 liceów, 11 techników i 8 szkół branżowych.


Szkoła Podstawowa nr 19 świętuje 60-lecie istnienia

17.06.2019, 12:27

Od momentu powstania kilkakrotnie zmieniała siedzibę. Dziś Szkoła Podstawowa nr 19 przy ulicy Mieszka I w Białymstoku świętuje 60-lecie istnienia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz


stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok