Radio Białystok | Wiadomości | 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu i 15 tys. zł grzywny - jest nieprawomocny wyrok ws. suwalskiego biznesmena

8 miesięcy więzienia w zawieszeniu i 15 tys. zł grzywny - jest nieprawomocny wyrok ws. suwalskiego biznesmena

autor: Jakub Mikołajczuk

25.06.2019, 16:56, akt. 17:32

Znany suwalski przedsiębiorca Mirosław Sz. wyłudził 553 tysiące złotych unijnych dotacji na budowę trzygwiazdkowego hotelu. Tak uznał we wtorek (25.06) sąd i skazał biznesmena na karę ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz 15 tysięcy złotych grzywny.

Zdj. Jakub Mikołajczuk
Zdj. Jakub Mikołajczuk

Sąd nakazał również zwrot dotacji. Mirosław Sz. ma to uczynić razem z pozostałą dwójką oskarżonych: współpracownicą Agnieszką M. i inspektorem budowlanym Janem A. Ich sąd skazał także na kilkumiesięczne kary więzienia w zawieszeniu. 

Wyrok uzasadnił sędzia Tomasz Szeligowski:


Zebrany materiał dowodowy pozwolił na zaakceptowanie stanowiska prokuratorskiego. Prokurator zasadnie ujawnił, przy pomocy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, że część inwestycji nie została rzetelnie udokumentowana w fakturach dotyczących funduszy unijnych.


Żeby otrzymać dofinansowanie, inwestor musiał ściśle przestrzegać harmonogramu prac. Sąd uznał, że tak nie było, roboty wykonano w innym okresie, a przedsiębiorca posługiwał się nieprawdziwymi fakturami i protokołami odbioru.


Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca Mirosława Sz., który nie przyznawał się do winy, już zapowiedział apelację. 

| red: majStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok